Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Nestarnúci plavec Branislav Hakel: 6 ŠTARTOV – 6 ZLATÝCH

Autor: Nestarnúci plavec Branislav Hakel: 6 ŠTARTOV – 6 ZLATÝCH
Foto: Nestarnúci plavec Branislav Hakel: 6 ŠTARTOV – 6 ZLATÝCH
Uverejnené: 05. september 2014

V maďarskej Gyule  sa 22. - 24. augusta konali  už 44. Medzinárodné majstrovstvá Maďarska v plávaní Masters. Za účasti  272 pretekárov z 36 klubov z Maďarska, Slovenska, Ukrajiny, Rumunska, Rakúska a Srbska sa výrazne presadil odchovanec vrútockého a martinského plávania Branislav Hakel z PSK (Plavecký seniorský klub) Žilina.

Historické mesto Gyula sa nachádza v juhovýchodnej časti Maďarska v blízkosti rumunských hraníc neďaleko mesta Békéscsaba. Najväčšou turistickou atrakciou sú hradné kúpele - snáď najkrajšie kúpele v Maďarsku. Kúpele sú vybudované v parku bývalého Almássy kaštieľa na ploche 8,5 hektárov a práve tu sa v otvorenej 50tke uskutočnili preteky v plávaní „masterákov“.

 

Najúspešnejším z výpravy Slovenska sa stal  Branislav Hakel (1963)

V 6 štartoch získal 6 zlatých medailí! Dve v štafetách a štyri v individuálnych disciplínach - na 100m prsia v čase: 1:15,93, 50m voľný spôsob v čase: 0:27,50, 50m prsia v čase: 0:33,86 a na 100m motýlik v čase: 1:07,82, kde vytvoril  nový slovenský rekord vo svojej kategórii! Brani (jeho plavecká prezývka) je s výsledkami aj organizáciou celého podujatia spokojný. Ako sa sám vyjadril: Plávalo sa mi výborne, i keď som mal určité žalúdočné problémy, avšak vynikajúci maďarský guľáš ma vyliečil. V Gyule sme nadviazali nové plavecké priateľstvá a na záverečnom večere sme presvedčili, že aj v tanci vôbec nezaostávane za plávaním. Ďalšie dve zlaté medaily vybojoval v kraulovej a polohovej štafete na 4x50m spolu s plavcami PSK Žilina Pavlíkom, Hrmelom a Jarošom.

 

Zdá sa, že  liečivá termálna voda v bazénoch v Gyule mala  na ich výkony očividne veľmi blahodárne účinky. Podmienky a materiálne vybavenie s akými sa Brani stretol v Maďarsku sa s tými slovenskými nedajú ani porovnávať. Brani: My môžeme o takých iba snívať, avšak v bazéne sme medzi súpermi vzbudzovali rešpekt a úctu. K tomuto výraznému úspechu mu blahoželáme a veríme, že ho obháji v závere plaveckej sezóny 14. – 16. novembra na Zimných medzinárodných majstrovstvách Poľska v plávaní Masters v Katowiciach.

 

Úspešní plavci PSK Žilina, zľava Lukáš Smieško, Branislav Hakel, Rastislav Pavlík, Roman Hrmel, Juraj Jaroš

 

Víťazi 100m prsia, zľava – Endre Bors (Maď.), Gyula Vass (Maď.) Branislav Hakel (SR), Rastislav Pavlík (SR)

Zároveň PSK Žilina pozýva všetkých plavcov 25+ (registrovaných,  ale aj neregistrovaných v SPF) do Žiliny, kde sa bude v dňoch 25. – 26. októbra  konať III. ročník medzinárodných plaveckých pretekov „O POHÁR MESTA ŽILINA“. Bližšie informácie nájdete na www.pskzilina.sk, alebo www.swimmsvk.sk.

 

Autor: Bc. Miriam Migátová © Autorské práva sú vyhradené


Reklama

príbuzné témy

Reklama