Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Plavci z Martina úspešní na Medzinárodných pretekoch masters

Autor: Plavci z Martina úspešní na Medzinárodných pretekoch masters
Foto: Plavci z Martina úspešní na Medzinárodných pretekoch masters
Uverejnené: 29. október 2014

Uplynulý víkend (25. - 26. 10. 2014) sa uskutočnili v Žiline Medzinárodné plavecké preteky masters – 3. ročník „O pohár mesta Žiliny“, ktoré usporiadal Plavecký seniorský klub Žilina. V Mestskej krytej plavárni sa počas dvoch dní predstavilo 205 plavcov z 44 klubov, vo viac ako 500 štartoch zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Rakúska.

Plavci z Turca nesklamali a v tvrdej konkurencii si vybojovali cenné umiestnenia a medaile. Najúspešnejším z nich bol Branislav Hakel, ktorý v šiestich štartoch nespoznal premožiteľa a tak stál na stupni najvyššom šesť krát. Zlaté medaile si vyplával v individuálnych disciplínach na 50m prsia, časom 0:34,35, na 100m prsia, časom 1:17.61, na 50m motýlik, časom 0:28,96 a na  100m motýlik, časom 1:07,38 vytvoril nové slovenské rekordy vo svojej kategórii 50-54 rokov. Ďalšie dve zlaté získal ešte v štafetách na 4x50m voľný spôsob a 4x50m polohový pretek. Zároveň sa stal najúspešnejším plavcom – mužom v počte získaných medailí, s druhým najhodnotnejším výkonom plaveckých pretekov, hneď za Rudolfom Šmerdom z PVK Brno, trojnásobným majstrom sveta z posledných Majstrovstiev sveta v plávaní masters v Kanadskom Montreale.

 

Brani je s výsledkami viac – menej spokojný, aj napriek zraneniu, ktoré sa mu stalo počas pretekov: „Na štartovnom bloku, pri štarte, som sa pri odraze pošmykol a poriadne som si udrel pravé chodidlo. Do vody som spadol ako vrece zemiakov...“. Je to až neuveriteľné, že po takejto príhode a zdravotnej komplikácii dokázal  na 100m motýlik vyplávať nový slovenský rekord. Branimu držíme palce a prajeme skoré uzdravenie. Spomenúť treba aj ďalších Martinčanov. Druhým najúspešnejším plavcom sa stal Branislav Turanský, ktorý získal vo svojej kategórii 45-49 rokov, dve zlaté medaile a to na 100m znak, časom 1:17,17 a 50m znak, časom 0:35,35. Do zbierky k nim pridal ešte jednu striebornú na 100m motýlik a jednu bronzovú na 50m voľný spôsob. V poslednej už spomínanej disciplíne, ale v kategórii 75-79 rokov, skončil sedemdesiatsedem ročný  Milan Schwendt na 2. mieste, časom 0:51,87. Úžasný výkon! Na 50m prsia v kategórii 65-69 rokov získal striebro Ladislav Zvarík a na 50m znak v kategórii 55-59 rokov bronz Ján Vanko. Takéto „masterácke“ plavecké výsledky si určite zaslúžia náš obdiv!

 

Atrakciou pretekov bol aj AUTOBUS ŠAMPIÓNOV - FC BARCELONA, ktorý bol pre verejnosť pristavený  pred Mestskou krytou plavárňou v Žiline. Tí, ktorí si ho nenechali ujsť,  mali možnosť  uvidieť najluxusnejší autobus v Európe (Scania Titanium NOGE), ktorý bol dva roky službách FC Barcelona a v ktorom sa vozili takí šampióni ako Lionel Messi, Xavi Hernandéz, či Andrés Iniesta. Zaujímavý bol najmä interiér autobusu, v ktorom si návštevníci mohli pozrieť  originálne predmety patriace klubu a loptu podpísanú hviezdami FC Barcelona. Autobus zaujal aj predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára, ktorý plavecké preteky podporil, navštívil a dokonca prisľúbil v ďalších ročníkoch svoju aktívnu účasť, ale už aj ako pretekár.

 

Autor: Miriam Migátová, foto Róbert Pastierik © Autorské práva sú vyhradené 


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Reklama

Meteoradar

INSTAGRAM

príbuzné témy

Reklama