Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Pozývame vás na Barmuseum Fest 2016

Autor: Pozývame vás na Barmuseum Fest 2016
Foto: Pozývame vás na Barmuseum Fest 2016
Uverejnené: 27. november 2013

Barmuseum vás pozýva na štvrtý ročník výnimočného kultúrneho projektu BarmuseumFest, ktorý spája kvalitné umenie a myšlienku tolerancie ku kultúre ľudí hlásiacich sa k niektorej z národnostných menšín. Festival sa skladá z troch divadelných predstavení a troch koncertov, na ktorých sa divákom postupne predstavia Česi, Maďari, Rómovia a Rusíni.

Októbrovú sériu podujatí odštartuje v pondelok 10. októbra Kumšt, divadelná hra preložená do 35 jazykov a ocenená niekoľkými svetovými cenami, ktorá patrí bezpochyby medzi najúspešnejšie komédie súčasnej francúzskej dramatičky YASMINY REZA. Táto komédia plná humorných situácií a dramatických zvratov je pre hostí zaujímavá aj vďaka hereckému obsadeniu Csongor Kassai, Martin Mňahončák a Gregor Hološka.

 

V piatok 14. októbra si návštevníci Barmusea budú môcť vychutnať koncert českej skupiny minus123minut, ktorá v hudbe prepája viac žánrov, predovšetkým samozrejme jazz, blues, funky a world music. Jej sila spočíva predovšetkým v živých vystúpeniach, ktoré sú z veľkej časti tvorené improvizáciou.

 

 

V stredu 21. októbra navštívi Martin jeden z najuznávanejších gitaristov v Maďarsku - Lukács Peta, ktorý vo veku 14 rokov vyhral svoju prvú súťaž a v roku 1996 najväčší televízny talent scout Maďarska "Ki Mit tud?" v kategórii sólo hudobník. Okrem toho Peta získal niekoľko ďalších ocenení v menších súťažiach a začal hrať v ďalších a ďalších kapelách. V roku 2013 vydal svoj prvý sólový album s názvom Vojna a mier, a získal najväčšie maďarské hudobné ocenenie s názvom "fonogram" v kategórii rock / metal.

 

V sobotu 29. októbra sa na doskách Barmusea predstaví Groove Trio, hudobníci, ktorí hrajú v rôznych zoskupeniach sa stretli, aby spolu predviedli skvelý výkon na našom pódiu. Započúvať sa budete môcť do príjemných groove melódií.

 

Pre rodiny a detského diváka sú pripravené dve rozprávky

 

Prvou je v nedeľu 23. októbra bábkové divadlo Petr Pan v podaní Těšínskeho divadla Bajka. Dobrodružstvá s pirátmi, indiánmi a krokodílmi už na vás čakajú, preto nestraťte svoju šťastnú myšlienku a vzlietnite s Petrom Panom vysoko do nebies v tejto adaptácii klasickej anglickej rozprávky od Jamesa Matthewa Barrieho.

 

 

Druhá rozprávka - Zlatý Kľúčik bude v nedeľu 30. októbra. Divadlo Alexandra Duchnoviča predstaví v Barmuseu príbeh o Buratinovi, hlavnom hrdinovi rozprávky Alexeja Tolstého Zlatý kľúčik alebo Buratinove dobrodružstvá. Buratino má nos, ktorý vyňuchá každé dobrodružstvo, nebezpečenstvo, ale aj spôsob, ako z neho vyjsť so zdravou kožou, a nielen to – pomôže mu nájsť, po čom všetci túžime – zlatý kľúčik, ktorým sa dajú otvoriť dvere k šťastnému životu...

 

 

Projekt BarmuseumFest 2016 prináša do centra Slovenska kvalitný výber profesionálneho umenia z tvorby umelcov národnostných menšín. Podujatie je realizované s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky - program Kultúra národnostných menšín 2016“

 

Autor: Matej Bórik, Barmuseum © Autorské práva sú vyhradené


Reklama

príbuzné témy

Reklama