Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

PEZZO D´ITALIA – nová talianska reštaurácia vo Vrútkach sa teší úspechu

Autor: PEZZO D´ITALIA – nová talianska reštaurácia vo Vrútkach sa teší úspechu
Foto: PEZZO D´ITALIA – nová talianska reštaurácia vo Vrútkach sa teší úspechu
Uverejnené: 02. september 2015

Vo Vrútkach otvorili novú reštauráciu, už ste o tom počuli? Je talianska, s talianskymi kuchármi a talianskymi surovinami. Ak ste tam ešte neboli, nie je na čo čakať!

Oficiálne otvorenie sa uskutočnilo 30. januára 2017, po mesiaci fungovania sme sa opýtali manažéra reštaurácie Vojtecha Vnučáka, ako sa mu s novou reštauráciou darí. „Veľmi sa tešíme množstvu spokojných zákazníkov, ktorým sa u nás páčilo a radi sa sem opäť vracajú. Naozaj sem chodí veľa ľudí, máme z toho radosť a snažíme sa naozaj pracovať naplno tak, aby bol každý zákazník spokojný. Začiatok býva ťažký ale verím, že sa každým dňom zlepšujeme.“

 

Príbeh, ktorý predchádzal otvoreniu reštaurácie začal niekde v Anglicku, kde sa stretli kuchári Luca Nucciarelli, pôvodom z talianskeho Toskánska, z mestečka Pitigliano a Slováčisko ako repa Vojtech Vnučák z Martina. Spriatelili sa a tu v priateľstve pokračujú. Lucu na Slovensko priviedla láska k nádhernej Slovenke Slávke, Vojtech sa jednoducho vrátil domov a spolu si postupne vysnívali „Kúsok Talianska v Turci“.

 

„Obaja sme tvoriví a cieľavedomí, začali sme dávať dokopy nápady, ako by sa dali veci urobiť. Vytvorili sme našu marketingovú filozofiu a minulý rok na jeseň sme sa zhodli na tom, že nastal čas vytvoriť naše prvé spoločné miesto. Pôvodný nápad bol vytvoriť niečo menšie, malú taliansku pizzériu, z ktorej budeme iba rozvážať, ale naskytla sa príležitosť na tieto priestory, tak sme ju využili," hovorí Vojtech Vnučák o ich podniku na ul. K. Kalocsaya pri autobusovej stanici vo Vrútkach. Príprava priestorov trvala asi dva mesiace a podarila sa najmä vďaka pomoci šikovných ľudí, ktorými sa Luca a Vojtech obklopovali. „Sme im veľmi vďační, že nám pomohli z toho spraviť miesto, ako to tu vyzerá dnes," dodáva.

 

 

Manažér reštaurácie Vojtech Vnučák pozýva každého, kto má rád kvalitné jedlo. Konštruktívnej kritiky sa nebojí. „Sme originálna talianska rodinná reštaurácia. Máme kuchárov z Talianska, ktorí majú 10 až 15-ročné skúsenosti s varením talianskych jedál. Hlavný šéfkuchár Luca je známy po celom Slovensku svojimi znalosťami, trikmi a fantáziou, ktoré úspešne využíva aj na mnohých súťažiach, ktorých sa zúčastňuje. Z našich surovín je 90% priamo z Talianska, samozrejme máme kvalitné víno aj kávu. Pracuje u nás mladý a energický pracovný tím čašníkov, ktorí sa neustále zlepšujú.“

 

Jedným z projektov, ktorým sa Vojtech venuje, aj keď momentálne neaktívnym, je Biobox. Služba, ktorej cieľom je dodávať kvalitné lokálne potraviny a tým podporovať miestnych farmárov, konkrétne pre okresy Martin a Žilina. Vďaka svojím kontaktom už teraz objednáva u lokálnych podnikateľov a farmárov. Napríklad cesnak od pána Hanzela z Turčianskeho Ďura, vajcia od pána Rafaja z Lipovca a mäso od Mäso Parížek. „Plánujeme nakupovať aj suroviny ako sezónu zeleninu a ovocie“, hovorí Vojtech.

 

Pezzo d´Italia ponúka denné menu, ktoré nájdete na ich stránke http://pezzoditalia.sk/ aj Facebooku. Menu obsahuje cestoviny na taliansky spôsob, druhá býva pizza a tretie jedlo je slovenské, no „potalianštené“ - ako hovorí Vojtech. Menu sa podáva od jedenástej hodiny do vypredania zásob. Neváhajte a zistite na vlastnej koži, ako chutí pravé talianske jedlo!


Reklama

príbuzné témy

Reklama