Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Nová poliklinika na Bottovej: Kolaudácia do niekoľkých mesiacov

Autor: Nová poliklinika na Bottovej: Kolaudácia do niekoľkých mesiacov
Foto: Nová poliklinika na Bottovej: Kolaudácia do niekoľkých mesiacov
Uverejnené: 29. november 2018

Už počas leta 2020 otvorí svoje priestory nová poliklinika na Bottovej ulici v Martine. O projekte MOJA POLIKLINIKA nám prezradil viac manažér Ing. Michal Hedera.

Projekt MOJA POLIKLINIKA prináša do Martina nadčasové zdravotné stredisko, ktoré reflektuje nároky 21. storočia. Nejde len o moderné a technologicky vyspelé medicínske priestory – projekt myslí aj na životné prostredie. Stavba novej polikliniky prebieha neďaleko Univerzitnej nemocnice v Martine, na mieste, kde je zároveň dobrá dostupnosť verejnou hromadnou dopravou, autom, na bicykli aj peši. Ide o viacposchodovú budovu, v ktorej pacienti nájdu lekáreň a šestnásť ambulancií – v dvoch budú všeobecní lekári a v štrnástich lekári špecialisti.

 

Pre túto investíciu sme sa rozhodli najmä preto, že nielen v Martine, ale na celom Slovensku môžeme vidieť žalostný a značne nevyhovujúci stav ambulancií a zdravotníckych zariadení, ktoré v drvivej väčšine prípadov nespĺňajú ani zákonné požiadavky zo strany Ministerstva zdravotníctva a Úradu verejného zdravotníctva. My sme sa rozhodli vyriešiť tento problém lekárov a ponúknuť im moderné ambulantné priestory hodné 21. storočia. Samozrejme, okrem lekárov, naplno pocítia výhody nových priestorov aj pacienti. “ hovorí Ing. Michal Hedera, manažér projektu MOJA POLIKLINIKA.

 

 

Keďže ide o špecifickú zdravotnícku stavbu, bolo potrebné celý projekt detailne komunikovať s lekármi rôznych špecializácií, investor zároveň vybral projektanta so skúsenosťami v oblasti zdravotníckych stavieb, detailne projekt komunikoval a nechal si ho schváliť aj od Úradu verejného zdravotníctva. Pri realizovaní stavby sa preto kládol dôraz na modernú vzduchotechniku, vetranie, vykurovanie, ale tiež dispozičné riešenie a estetický vzhľad priestorov.

 

[widgetkit id="288" name="4293"]

 

Ambulancie a spoločné priestory sú navrhnuté tak, aby predstavovali pre lekárov zázemie, v ktorom môžu čo najlepšie vykonávať svoju prácu a zároveň poskytujú pacientom prostredie, v ktorom sa budú príjemne cítiť. Moderné IT riešenia, napríklad v podobe bezproblémového chodu E-zdravia a vyvolávací systém, prinesú viac času lekárovi na prácu s pacientom a zároveň vyššiu efektivitu práce.

 

[widgetkit id="289" name="4293a"]

 

Realizátor projektu MOJA POLIKLINIKA zároveň lekárom pomáha s presťahovaním, vybavovaním administratívnych povinností na úradoch, informovaním verejnosti o presťahovaní ambulancie a zabezpečuje im navýšenie limitov v poisťovniach „V súčasnosti je osemdesiat percent priestorov obsadených. Ide nielen o lekárov, ktorí už mali otvorené ambulancie, ale aj o tých, ktorí otvoria nové ambulancie a sú pripravení prijímať nových pacientov. Otvorenie polikliniky očakávame začiatkom leta 2020,“ dopĺňa Ing. Michal Hedera.


Reklama

príbuzné témy

Reklama