© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Na Pltníkoch vyrastie nový skatepark!

Autor: Na Pltníkoch vyrastie nový skatepark!
Foto: Na Pltníkoch vyrastie nový skatepark!
Uverejnené: 11. marec 2020

Rozvoj všešportového areálu v lokalite Pltníky úspešne pokračuje. V roku 2020 by k futbalovej tréningovej ploche a pumptrack dráhe mal pribudnúť aj nový skatepark.

V mestskej časti Záturčie od roku 2019 postupne vyrastá Šport park, v ktorom si prídu na svoje priaznivci viacerých športov. Koncom roku 2020 by sa k futbalistom a fanúšikom pumptracku mali pridať aj skateri, bikeri a kolobežkári vďaka skateparku, ktorý bude spĺňať najmodernejšie štandardy.

 

„Veľmi ma teší, že aj zastupiteľstvo podporilo zámer vybudovania skateparku Pltníky. Skating a kolobežkovanie si získavajú čoraz viac popularity medzi mladými a mesto jednoducho muselo nájsť spôsob ako podporiť jeho rozvoj. Mladí sa dnes totiž nemajú kde venovať týmto druhom športu a využívajú na svoje jazdy centrum mesta, čo môže byť nebezpečné a je taktiež často kritizované. Pltníky sú ideálnym priestorom, ktorý si získava čoraz viac návštevníkov a vedenie mesta urobí všetko preto, aby to pokračovalo aj čo sa týka iných športov,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko.

 

Na Pltníkoch vyrastie skatepark s rozlohou približne 1 010m² s betónovou dráhou, ktorá bude tvoriť až 880 m². Vnútri dráhy sa budú nachádzať zatrávnené ostrovčeky. Areál skateparku bude slúžiť skaterom, bikerom a kolobežkárom rôznych vekových kategórií a uzatvorí voľný priestor medzi chodníkom pre cyklistov a pumptrackom.

  • Aktuality
  • Na Pltníkoch vyrastie nový skatepark!

Reklama

príbuzné témy

Reklama


Kontakt

METRO, o. z.
Martin

Pavla Mudroňa 24, II. poschodie
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421908279154

© , METRO | Tvoríme úspešné príbehy a komunikačné stratégie | www.projektmetro.sk
nahor