Amfiko ukončilo riadnu letnú sezónu, tento rok však úplne nekončí

Autor: Amfiko ukončilo riadnu letnú sezónu, tento rok však úplne nekončí
Foto: Amfiko ukončilo riadnu letnú sezónu, tento rok však úplne nekončí
Uverejnené: 16. september 2020

Amfiko má za sebou prekvapujúco dobrú sezónu, aj napriek obmedzeniam pre hromadné akcie. Amfiteáter tento rok potiahlo letné kino, sezónu odštartovali 26. júna.

Medzi najnavštevovanejšie filmy patrili už tradične animované rozprávky. Toto leto frčali Trollovia, Scoob, Snežná hliadka, Veľké dobrodružstvo malej pandy, Chrumkáči. Filmy boli najnavštevovanejšie české, Šarlatán a V sieti. No a potom už tradične komédie, a to nemecké Takmer dokonalé tajomstvá a česká komédia Chlap na striedačku. Americkej produkcie bolo tento rok málo, ale množstvo domácich titulov ich výpadok nahradilo.

 

Amfiko na rozdiel od klasických kín u divákov boduje nielen novinkami, ale aj staršími osvedčenými titulmi. V súčasnosti je tento pomer 50/50. Zaujímavá je tiež popularita letného kina medzi deťmi. Aj napriek neskoršej hodine, sú detské tituly obľúbené. "Amfiko navštevujú viac ženy ako muži, dominuje veková kategória 35 a viac, preto je našou úlohou do budúcna prilákať do Amfika aj generáciu 15-30 rokov," hovorí prevádzkovateľ Michal Vanko.

 

 

V príjemnom areáli letného kina sa uskutočnilo aj niekoľko kultúrnych podujatí. Začiatkom leta to bol rockový Fest, v auguste koncert Mira Jaroša a s veľkým diváckym ohlasom sa stretol aj koncert SKD Pozitív - hudobný program z repertoáru Slovenského komorného divadla v Martine. Po tretí raz sa v Amfiku uskutočnil filmový festival Hory a mesto, ktorému tento rok prialo počasie, vďaka čomu mal mnohých divákov. "Festival bol po prvý raz dvojdňový a osvedčilo sa nám to. Návštevníci mohli v Amfiku stanovať a pozerať sa na plátno priamo zo stanu," vysvetľuje Michal Vanko.

 

Krásny, a na polovicu septembra neuveriteľne teplý pondelkový večer, ukončil riadnu letnú sezónu pred početnou návštevou na komédii Chrumkáči. "Aj keď úplne tento rok ešte nekončíme, pokiaľ nám to počasie dovolí, premýšľame skúsiť premietnuť dva-tri filmy aj na jeseň. Navyše 9.-10. októbra, pokiaľ to bude možné, sa v Amfiku uskutoční charitatívna akcia pre martinskú nemocnicu pod názvom Ži a nechaj žiť s účinkujúcimi ako Billy Barman, Gleb, Hahacrew, DJ EKG a ďalšími. Ešte raz ďakujeme za priazeň, tešíme sa, že si Turčania do Amfika radi nájdu cestu a chodia nás svojou návštevou podporiť," dodáva Michal Vanko.


Reklama

príbuzné témy

Reklama