V Martine zasadol kvôli situácii na Ukrajine krízový štáb

Autor: V Martine zasadol kvôli situácii na Ukrajine krízový štáb
Foto: V Martine zasadol kvôli situácii na Ukrajine krízový štáb
Uverejnené: 10. jún 2021

Martin (28.02.2022) – V pondelok 28. februára na Mestskom úrade v Martine zasadol krízový štáb mesta, ktorý sa venoval vývoju situácie na Ukrajine. Mesto bude aktívne komunikovať s Okresným úradom Martin a pozorne sledovať inštrukcie Ministerstva vnútra a Ministerstva obrany, aby zabezpečilo, čo najväčší rozsah pomoci pre Ukrajincov, ktorí sa ocitli v núdzi.

Ukrajina sa od minulého týždňa zmieta vo vojne, na ktorú doplácajú predovšetkým civilisti. Celý svet sa snaží nájsť spôsob ako Ukrajinu podporiť a poskytnúť pomoc tým, čo to najviac potrebujú. Výnimkou nie je ani mesto Martin.

 

V prvom rade mi dovoľte poďakovať všetkým Martinčanom a obyvateľom iných miest a obcí, ktorí počas víkendu neváhali a aj keď nemuseli, poskytli Ukrajine potravinovú a inú pomoc. Práve ťažké momenty svedčia o charaktere ľudí a ja som nesmierne rád, že my Martinčania sme potvrdili, že nám záleží aj na osude iných. V meste pravidelne od víkendu zasadá krízový štáb, ktorý aj v spolupráci s Okresným krízovým štábom hľadá možnosti ako čo najviac pomôcť ohrozeným Ukrajincom. Riešime materiálovo-technické zabezpečenie, postele, prechodné bývanie – všetko, čo by potenciálni utečenci mohli potrebovať. Samozrejme, nezabúdame ani na potreby Martinčanov v prípade ohrozenia. Naše kryty civilnej ochrany sú v plnej prevádzke a v prípade ohrozenia sme pripravení okamžite konať,“ zhodnotil primátor mesta Martin Ján Danko.

 

Mesto už počas víkendu potvrdilo vytvorenie miest pre 700 ukrajinských utečencov. Krízový štáb taktiež rokoval o potravinovej pomoci, hygienických potrebách a v neposlednom rade o bezpečnosti mesta. Mesto Martin taktiež vyzýva podnikateľov a fyzické osoby, ktoré majú priestory na ubytovanie utečencov, aby kontaktovali referenta krízového riadenia mesta Martin Michala Záhradného na 0915 988 270 respektíve e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..


Reklama

príbuzné témy

Reklama