Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Martinský klub medikov zorganizoval pre verejnosť akciu Zdravie pod kontrolou

Autor: Martinský klub medikov zorganizoval pre verejnosť akciu Zdravie pod kontrolou
Foto: Martinský klub medikov zorganizoval pre verejnosť akciu Zdravie pod kontrolou
Uverejnené: 09. máj 2022

V dňoch 6. a 7. mája 2022 zorganizoval Martinský klub medikov pre verejnosť akciu s názvom Zdravie pod kontrolou v nákupnom centre Galéria Martin. Jeho cieľom bolo umožniť verejnosti absolvovať rôzne vyšetrenia a v rámci prevencie predísť mnohým ochoreniam.

Súčasťou akcie bolo viacero stánkov. V stánku Zdravie v číslach merali krvný tlak, BMI a saturáciu krvi kyslíkom. Diabetes ako životný štýl dal návštevníkom informáciu o aktuálnej hodnote glykémie a zároveň si mohli zistiť svoju krvnú skupinu. V Antitobaccu si ľudia mohli overiť stav svojich pľúc vyšetreniami ako spirometria a prietokometria a boli informovaní o škodlivosti fajčenia. Stánok Oči plné zdravia zas ponúkal vyšetrenie farbocitu a základy správnej starostlivosti o zrak. Napokon Prvá pomoc a Nemocnica u medvedíka poskytli možnosť naučiť sa základy prvej pomoci pre dospelých, ako aj malé deti.

 

 

V rámci akcie Zdravie pod kontrolou Martinský klub medikov spolupracoval aj s OZ Bodkáčik, ktoré sa venuje povedomiu o kožných ochoreniach. Dňa 7. mája 2022 bola teda pre návštevníkov aj možnosť odborného poradenstva s pani doktorkou z UNM, ktorá pomocou dermatoskopu vyšetrovala znamienka. „Chceli by sme sa týmto aj poďakovať ochotným študentom JLF UK a takisto aj verejnosti za bohatú účasť a záujem dozvedieť sa niečo viac o svojom zdraví. Veríme, že táto akcia bude možná aj budúci rok a stretneme sa tam v rovnako hojnom počte,“ zhodnotila akciu spoluorganizátorka Adela Bláhová z Martinského klubu medikov.


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Reklama

Meteoradar

INSTAGRAM

príbuzné témy

Reklama