Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Detská tour Petra Sagana v Tomčanoch

Autor: Detská tour Petra Sagana v Tomčanoch
Foto: Detská tour Petra Sagana v Tomčanoch
Uverejnené: 10. máj 2022

Martin (09.05.2022) – V sobotu 7. mája na letisko v Tomčanoch zavítala Detská tour Petra Sagana, na ktorej mladí nadšenci cyklistiky predviedli svoje schopnosti i zručnosti a zmerali si sily s rovesníkmi.

Teplé májové počasie prilákalo na trať viac ako 450 pretekárov nielen zo Slovenska, ale aj z Maďarska, či Čiech. Všetci, čo na podujatie prišli si užívali nielen jazdu na bicykli priamo na letisku, ale aj bohatý sprievodný program s množstvom výstavných stánkov, ukážky a školu jazdenia na U-rampe. Odvážni si mohli sadnúť do lietadla a z výšky si pozrieť martinský región. Jednu kategóriu detí odštartoval aj primátor mesta Martin Ján Danko.

 

„Som rád, že práve do nášho mesta zavítala cyklistická súťaž s menom Petra Sagana, na ktorej pretekári, nielen zo Slovenska, predviedli svoje skvelé zručnosti a schopnosti. Pevne verím, že organizátor tohto populárneho detského športového podujatia si vyberie mesto Martin aj pre jeho ďalší ročník“, povedal primátor Ján Danko. Každý, kto sa postavil na štartovaciu čiaru obdržal  účastnícky list s podpisom Petra Sagana. Najlepší v kategóriách dostali poháre a medaile Petra Sagana, ktoré si prevzali z rúk organizátora súťaže Cyklistickej Detskej tour a primátora mesta Martin Jána Danka.


Reklama

príbuzné témy

Reklama