Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Mestský hádzanársky klub Martin spustil pilotný projekt „Deti v pohybe“

Autor: Mestský hádzanársky klub Martin spustil pilotný projekt „Deti v pohybe“
Foto: Mestský hádzanársky klub Martin spustil pilotný projekt „Deti v pohybe“
Uverejnené: 19. máj 2022

Martin (22.06.2022) – Mestský hádzanársky klub Martin (MHáK Martin) v dňoch 22.6.-23.6.2022 organizuje pod záštitou mesta Martin pilotný projekt „Deti v pohybe“.

Projekt je pokračovaním projektu „Bavme deti pohybom“, ktorý MHáK Martin organizoval pre deti predškolského veku v predchádzajúcich obdobiach. Cieľom projektu je rozhýbať mladú generáciu, naučiť ich základné pohybové zručnosti a znalosti. Od septembra 2022 MHáK Martin v spolupráci s mestom Martin plánujú tento projekt rozšíriť opäť o predškolákov a zapojiť tak deti v predškolskom a školskom veku do všestranných pohybových aktivít.

 

Ambíciou je zapojiť do projektu cca 400-600 detí, ktoré navštevujú materské školy a školy v meste Martin

 

Prvý deň pilotného programu bol venovaný žiakom prvého a druhého ročníka Základných škôl v Martine, ktorého sa zúčastnil primátor mesta Martin spoločne so zástupkyňou Tatianou Červeňovou. „Pohyb je to, čo mladá generácia v tejto kybernetickej dobe potrebuje. Verím, že aj z týchto mladých ľudí raz vyrastú hádzanári, ktorí sa dostanú do extraligy a budeme sa tešiť z ich výkonov,“ povedal primátor mesta Martin. Pilotný projekt pokračuje aj vo štvrtok 23. júna. Venovaný je žiakom tretieho a štvrtého ročníka Základných škôl v Martine.


Reklama

príbuzné témy

Reklama