Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Martin je opäť víťazom v bicyklovaní!

Autor: Martin je opäť víťazom v bicyklovaní!
Foto: Martin je opäť víťazom v bicyklovaní!
Uverejnené: 12. júl 2022

Martin (15.07.2022) – V kampani Do práce na bicykli 2022 mesto Martin obhájilo v konkurencii 105 samospráv prvenstvo už piatykrát! Druhé miesto obsadilo mesto Hlohovec a bronzový stupienok si vybojoval Liptovský Mikuláš.

V mesiaci jún prebiehal už 9. ročník kampane Do práce na bicykli, ktorej vyhlasovateľom bolo Ministerstvo dopravy a výstavby SR a národný cyklokoordinátor v spolupráci s občianskym združením Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica. Tento ročník prekonal všetky doterajšie rekordy či už v počte 105 prihlásených samospráv, alebo viac ako 13 500 registrovaných  účastníkov!

 

Kampaň je v Martine mimoriadne populárnou akciou, ktorá dokáže prilákať skutočne veľa obyvateľov

 

V tomto ročníku aj za mesto Martin padali rekordy, keď oproti minulému roku, sa zapojilo až o 7,8%  účastníkov viac. Bolo vytvorených 240 tímov s počtom 817 účastníkov, ktorí aktívne spolu najazdili 125 815,50 km. Za každého Martinčana v júni nabicyklovali 2,34 km. Potešujúce je, že sa podarilo ušetriť až 34 722,62 kg CO2.

 

Už tradične sa ako najlepšia v Martine umiestnila Jesseniova lekárska fakulta Univerzity Komenského, ktorá v tomto roku zostavila 43 tímov Medických včiel so 142 bicyklujúcimi a  26 165,57 najazdenými kilometrami. Napriek vysokej zapojenosti účastníkov z Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského bol najúspešnejší tím aj jednotlivec z Univerzitnej nemocnice Martin.

 

Ministerstvo dopravy a výstavby SR a Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica v piatok 15. júla 2022 v Bratislave slávnostne vyhodnotili kampaň Do práce na bicykli a ocenili víťazov. Z rúk štátneho tajomníka Ministerstva dopravy a výstavby SR Ing. Jaroslava Kmeťa prevzal ceny primátor mesta Ján Danko. „Som nesmierne rád, že Martinčania v takej konkurencii samospráv opäť nesklamali a už po piatykrát obhájili prvenstvo. Máme skvelých aktívnych športovcov, ktorých bicyklovanie baví. Pre mesto je to výzva, aby pokračovalo vo svojom rozvoji, podporovalo túto aktivitu a budovalo ďalej novú infraštruktúru na svojom území. Ďakujem všetkým, ktorí sa v rámci tejto kampane podieľali na skvelých úspechoch mesta Martin,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko. 

 

Celkovo sa v meste Martin zapojilo 83 firiem a medzi tie najaktívnejšie v tomto roku patrili, už vyššie spomínaná Jesseniova lekárska fakulta UK, ako aj ECCO Slovakia, a. s., Univerzitná nemocnica Martin, VIENA INTERNATIONAL, s.r.o. či Mestský úrad v Martine. Nemôžeme však zabudnúť ani ostatných, ktorí svojim bicyklovaním a aktívnym prístupom prispeli aj tento rok k nášmu prvenstvu.

 

Pre našich neúnavných cyklistov sme počas bicyklového júna pripravili obľúbený „bicyklový olovrant“, ktorý v teplý júnový deň využilo nemalé množstvo cyklistov. Počasie  v júni nám prialo a veríme, že aj do ďalších rokov nám to bude stále takto bicyklovať! Obrovská vďaka všetkým zúčastneným!


Reklama

príbuzné témy

Reklama