Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Na Pltníkoch sa začalo s výstavbou krytých tribún

Autor: Na Pltníkoch sa začalo s výstavbou krytých tribún
Foto: Na Pltníkoch sa začalo s výstavbou krytých tribún
Uverejnené: 08. august 2022

Martin (08.08.2022) – Mesto Martin úspešne pokračuje v rozvoji multišportového areálu na Pltníkoch. V areáli futbalového ihriska sa začiatkom augusta 2022 začalo s výstavbou dvoch tribún. Futbalisti tak budú môcť na ňom nielen trénovať, ale aj odohrávať zápasy.

Na to, aby sa na futbalovom štadióne mohli hrať súťažné zápasy, bolo potrebné splniť podmienku Slovenského futbalového zväzu a postaviť v areáli Pltníkov tribúny. Mesto Martin začiatkom augusta na východnej strane štadiónu začalo s realizáciou dvoch krytých tribún so štyrmi radmi pre divákov, s prístupom k sedadlám z oboch strán cez schodisko.

 

Ich výstavbou sa zabezpečí kapacita divákov 260 miest na sedenie. Hlavná tribúna je navrhnutá na západnej strane. „Som veľmi rád, že obyvateľom mesta plníme naše sľuby. Aktívne pracujeme na tom, aby sa športový areál stále rozvíjal a prilákal viac ľudí. Verím, že vďaka novým tribúnam budú môcť futbalisti na štadióne plnohodnotne trénovať, usporiadať zápasy aj s účasťou verejnosti a nebudú musieť hrať zápasy v okolitých obciach,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko.  

 

 

Výstavba tribún bola financovaná z dotácie Slovenského futbalového zväzu z projektu „EURÁ z EURA“ sumou 20 000 eur a zvyšnú sumu 86 663,14 eur dofinancovalo mesto Martin. Tribúny budú odovzdané futbalistom do užívania na konci mesiaca august 2022. Na Pltníkoch je pre návštevníkov areálu denne od 15.00 h do 20.00 h otvorený bufet. Počas týchto prevádzkových hodín sú otvorené aj verejné WC.


Reklama

príbuzné témy

Reklama