Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Na Martinskom behu medikov sa vyzbieral rekordný výťažok pre detských onkologických pacientov UNM

Autor: UN Martin
Foto: UN Martin
Uverejnené: 19. október 2023

Organizátorka Martinského behu medikov odovzdala Univerzitnej nemocnici Martin výťažok, ktorý sa podarilo vyzbierať v aktuálnom 7. ročníku charitatívneho podujatia. Rekordných 11 675 € pre Oddelenie detskej onkológie Kliniky detí a dorastu UNM vyzbierali zo štartovného, z predaja tričiek a lístkov na sprievodné akcie podujatia a z dobrovoľných príspevkov za detské kresby.

Podľa prednostu Kliniky detí a dorastu prof. MUDr. Petra Bánovčina, CSc. má celé podujatie viacero rozmerov, napríklad aj to, že beh a športovanie môže liečiť. „Beh medikov narastá, naberá na intenzite a sme preto veľmi vďační organizátorom, že sa rozhodli celý výťažok venovať chorým deťom, ktoré sú hospitalizované u nás na klinike. Patrí im veľmi veľká vďaka,“ povedal počas odovzdávania výťažku profesor Peter Bánovčin.

Martinský beh medikov sa konal 23. septembra, napriek nepriazni počasia a hustému dažďu sa ho zúčastnil rekordný počet bežcov. „Ja sa nesmierne teším, ani vo sne som nečakala, že sa behu zúčastní takmer 850 bežcov. Celková vyzbieraná suma aj mňa samotnú veľmi milo prekvapila. Je to suma, ktorá už dokáže niečo zmeniť a teším, že ide práve na detské onkologické oddelenie,“ povedala počas odovzdávania daru Amy Van Brecht, študentka 3. ročníka Jesseniovej lekárskej fakulty. Ako upozornila dekanka JLF UK prof. MUDr. Andrea Čalkovská, vyzbieraná suma niekoľkonásobne prevýšila výťažky z minulých ročníkov behu. „Myslím, že to svedčí o tom, že ľudia nie sú necitliví k nešťastiu druhých a svedčí to aj o obrovskej snahe študentov. Nie je jednoduché takéto podujatie zorganizovať.

Zástupca prednostu Kliniky detí a dorastu UNM MUDr. Peter Ďurdík, PhD. ocenil existenciu charitatívneho podujatia, ktorý organizuje Martinský klub medikov. „Každý príspevok pre nemocnicu je prínosom na skvalitnenie zdravotnej starostlivosti, či už o detských pacientov, alebo ako teraz, o detských onkologických pacientov,“ uzavrel primár Peter Ďurdík.

Podujatie Martinský beh medikov organizujú študenti Jesseniovej lekárskej fakulty a celý výťažok venujú každý rok inému pracovisku Univerzitnej nemocnice Martin.


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Reklama

Meteoradar

INSTAGRAM