© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Deep úspešne reprezentoval na majstrovstvách sveta v discu

Autor: Deep úspešne reprezentoval na majstrovstvách sveta v discu
Foto: Deep úspešne reprezentoval na majstrovstvách sveta v discu
Uverejnené: 17. september 2013

V polovici septembra vycestovali tanečníci z Deepu do nemeckého Bochumu, ktoré sa stalo dejiskom majstrovstiev sveta v disco tancoch. Konkurencia bola - ako sa na svetový šampionát patrí - veľká. Aj napriek tomu sa „dípaci“ umiestnili na popredných miestach.

V prvý deň šampionátu prišli na rad disciplíny detských dvojíc. Spomedzi všetkých 48 dvojíc získali bronzové medailistky z nedávnych majstrovstiev Európy Timea Matea Vrabcová a Timea Spišáková celkové siedme miesto. Na ďalší deň dostali priestor detské disco skupiny. Spomedzi všetkých 23 skupín získala disco skupina Déry 10. miesto. „Čo sa týka choreografie detí, nebol naplno využitý ich potenciál. Povedal som si, že posadím latku vyššie a týždeň pred majstrovstvami sa deťom spravila nová a náročná choreografia primeraná pre svetový šampionát. Tento krok sa ukázal ako správny, dievčatá ju odtancovali výborne. Teší ma, že táto detská disco skupina bude vo svojej kategórii pôsobiť ešte dva roky“, hodnotí pôsobenie detí vedúci tanečného klubu Miroslav Frolo.

Juniorky vo finále ako jediné Slovenky

V kategórii juniorských „sóloviek“ prechádzala jednotlivými kolami Zuzana Trojáková ako nôž maslom. Jej výborný výkon jej zaistil 15. miesto spomedzi svetovej konkurencie 95 súťažiacich. Úderná dvojica Zuzana Komlóssyová a Zuzana Trojáková sa umiestnili na 21. mieste zo všetkých 71 dvojíc. Najlepšie prišlo v posledný deň svetového šampionátu. Juniorská skupina Trója sa spomedzi všetkých 34 skupín prebojovala do finále, kde obsadila konečné 6. miesto. „Do poslednej chvíle som veril, že juniorky získajú medailové umiestnenie. Porotcovia však rozhodli inak. Teší ma ale fakt, že vo finále sme sa prebojovali ako jediní Slováci a na svetovej súťaži sme dosiahli medzi veľkou konkurenciou lepšie umiestnenie ako na súťažiach na Slovensku. Pochvala patrí všetkým dievčatám za ich výkon“, dodáva Miroslav Frolo na záver.

 

Autor: G. AVRAMOVÁ © Autorské práva sú vyhradené

  • Aktuality
  • Deep úspešne reprezentoval na majstrovstvách sveta v discu

Reklama

príbuzné témy

Reklama


Kontakt

METRO, o. z.
Martin

Pavla Mudroňa 24, II. poschodie
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421908279154

© , METRO | Tvoríme úspešné príbehy a komunikačné stratégie | www.projektmetro.sk
nahor