Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Na JLF UK v Martine sa vracia Veľtrh práce v zdravotníctve, jeden z najnavštevovanejších na Slovensku

Autor: Univerzitná nemocnica Martin
Foto: MUDr. Pavol Vigláš
Uverejnené: 14. február 2023

Organizátori pripravujú už 5. ročník veľtrhu pracovných príležitostí v zdravotníctve. Po troch úspešných veľtrhoch v Českej republike sa tento rok uskutoční druhý martinský ročník, ktorý sa bude konať v stredu 22. februára 2023 v priestoroch Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine.

Prezentovať sa príde viac ako 25 zdravotníckych zariadení zo Slovenska aj Českej republiky, spolu zastupujúcich viac než 60 nemocníc. Vstup na podujatie je bezplatný. Na uplynulý martinský ročník, ktorý prebehol v polovici marca 2022, prišlo rekordný počet študentov aj absolventov.

Aj tento rok budu mať návštevníci z radov študentov medicíny, bakalárskych aj magisterských nelekárskych študijných programov alebo zdravotníckych SZŠ možnosť urobiť si prehľad o súčasnej situácii na zdravotníckom trhu práce, zorientovať sa v ponukách a nadviazať kontakty s budúcimi zamestnávateľmi. Študenti zistia informácie o budúcom uplatnení a zamestnávatelia sa snažia prilákať ich na svoje pracoviská na stáž, odbornú prax alebo ponuku svojich štipendijných programov.

Absolventov, ktorí každoročne ukončia štúdium v zdravotníckych odboroch, sú tisíce a my im pomáhame urobiť si rozhľad v možnom budúcom uplatnení už počas štúdia. Sme veľmi radi za záujem študentov a preto kvôli nim túto akciu každý rok radi organizujeme,“ hovorí MUDr. Vladimír Váňa, hlavný organizátor podujatia. Zdravotnícke zariadenia po celej republike aj v zahraničí sú v situácii, kedy musia presvedčiť uchádzačov, aby nastúpili práve k nim.

Spolupráca so študentskými spolkami

Veľtrh bude tento rok, podobne ako minulé ročníky, ponúkať v spolupráci so študentskými spolkami a vystavovateľmi bohatý sprievodný program. ,,Som rád, že aj Martinský klub medikov. Slovenská asociácia študentov medicíny a Centrum podpory medicínskeho vzdelávania JLF UK spolupracuje na tejto zmysluplnej udalosti, ktorá sa verím, stáva už v Martine tradíciou,“ hovorí MUDr. Pavol Vigláš, absolvent JLF UK v Martine a organizátor podujatia.

Bohatý sprievodný program

Teórie sme mali v škole dostatok, absolventom však chýbajú praktické zručnosti. V dnešnej dobe si študenti chcú vyskúšať predovšetkým niečo praktické, a preto sa im snažíme vyjsť v ústrety - a to nielen chirurgickým šitím, ale aj stomickými workshopmi,“ doplnil MUDr. Ondřej Česák, organizátor akcie.

Podobne ako posledný ročník, tohtoročný priláka do Martina desiatky zamestnávateľov zo Slovenska a Českej republiky. Zamestnávatelia budú odpovedať na otázky uchádzačov, nielen o plate, ale aj o pracovných benefitoch, veľkosti pracovného úväzku či nemocničnom kolektíve. V prípade lekárov ide aj o podmienky špecializačného vzdelávania a miery dohľadu na pracovisku. Tieto informácie zohrávajú kľúčovú úlohu pri rozhodovaní o budúcom zamestnaní a návštevníci ich chcú nájsť na jednom mieste, mať možnosť ich porovnať, a to napríklad na martinskom Veľtrhu práce v zdravotníctve.

Akcia prebehne v stredu 22. februára 2023 v priestoroch Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine v čase od 10:00 - 16:00.


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Meteoradar