Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

17. december 2022: Otvorenie sezóny na Martinských holiach

Autor: 17. december 2022: Otvorenie sezóny na Martinských holiach
Foto: 17. december 2022: Otvorenie sezóny na Martinských holiach
Uverejnené: 13. december 2022

S príchodom lyžiarskej sezóny 2022/2023 predstavilo lyžiarske stredisko Winter Park Martinky nový elektronický obchod, rodiny malými s deťmi poteší svah na sánkovanie aj občerstvenie s maskotom Martinských holí. V stredisku sa zapojili do podpory zimných športov v meste Martin a počas celého roka plánujú podporovať rozvoj cestovného ruchu v Turci.

Ochladenie a výraznejšie snehové zrážky umožnia otvorenie zimnej sezóny na Martinských holiach ešte pred Vianocami – v sobotu 17. decembra 2022. Návštevníkov čaká skvelá lyžovačka na prírodnom snehu aj Après-ski Warm UP Party, kde sa o zábavu postará DJ GOMBO & DJ SHANGY, BONGOMAN ELIZZ a veverička Marta, maskot strediska.

V novom elektronickom obchode https://eshop.martinky.com/ si návštevníci môžu zakúpiť skipasy za zvýhodnené ceny oproti cenám na pokladniach v stredisku. Novinkou je menší svah na sánkovanie a trávenie voľného času s malými deťmi, na ktorý je vyčlenený bezpečný priestor mimo hlavných zjazdoviek. Občerstvenie na Martinských holiach bude poskytovať niekoľko reštaurácií a aj obľúbený Après-ski bar, pri ktorom vyrástol nový fotopoint a stánok s maskotom – veveričkou Martou.

 

Winter Park Martinky rozvíjajú okrem lyžovania aj zimné športy v meste Martin. „Medzi hlavnými partnermi strediska je hokejový klub HK Martin. V rámci podpory mladých talentov sa tvorí spolupráca aj so ženským hokejom či mládežou a miestnym krasokorčuliarskym klubom. Zimné športy držia spolu – to je hlavný cieľ vzájomnej interakcie medzi návštevníkmi, fanúšikmi strediska a jednotlivými klubmi,“ uviedol Matej Bórik, marketingový manažér strediska Winter Park Martinky.

Cestovnému ruchu má pomôcť najmä kabínková lanovka

Mesto Martin vytvorilo územie udržateľného mestského rozvoja (UMR Martin), v rámci ktorého je v programovom období 2021 - 2027 schválená suma na projekty vo výške 29,65 milióna eur. Medzi investíciami, ktoré sa z tejto sumy môžu realizovať, je najmä kabínková lanovka na Martinské hole. V spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Turiec (OOCR Turiec) sa plánuje výstavba novej vyhliadkovej platformy, ktorá má stáť v blízkosti súčasnej Rotundy vo výške 1436 m n. m. Stredisko pomôže aj pri realizácii bikeparku, bežeckého trailu alebo nových značených turistických chodníkov. Podpora bude smerovať aj na údržbu Ferraty HZS, kde sa aktuálne pracuje na nových informačných paneloch.

Projekt lanovky má právoplatné stavebné povolenie a s vedením mesta prebehlo už niekoľko rokovaní. Aktuálne čakáme na alokáciu financií na projekty UMR Martin a prípravu podkladov k obstarávaniu. Horná stanica kabínky má plánované ukončenie vyššie ako stará lanovka, aby mohli lyžiari po príchode do strediska komfortne prestúpiť na vlek. S výstavbou novej lanovky súvisí aj rozšírenie a skvalitnenie infraštruktúry pre návštevníkov lyžiarskeho strediska. Sme podporovateľmi cestovného ruchu, preto ako členovia OOCR Turiec poskytneme know-how k rozvoju letného aj zimného turizmu nielen na Martinských holiach. Ide nám o spoločnú vec, zvýšiť počet návštevníkov celého regiónu,“ doplnil Peter Hudec, riaditeľ strediska Winter Park Martinky.


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Reklama

Meteoradar

INSTAGRAM

príbuzné témy

Reklama