Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Talentovaní žiaci SZUŠ DEEP hviezdili na súťaži bicích nástrojov v Nových Zámkoch

Autor: Ing. Sabina Petrovičová
Foto: Archív TK Deep
Uverejnené: 02. jún 2023

Žiaci hudobného odboru SZUŠ Deep sa dňa 23.5.2023 zúčastnili 5. ročníka celoslovenskej súťažnej prehliadky v hre na bicích nástrojoch. Už piaty krát ju usporiadala Základná umelecká škola v Nových Zámkoch. Táto prehliadka je pre najlepších hráčov na bicie nástroje v rámci Slovenska.

NOVÉ ZÁMKY. Mesto Nové Zámky je známe svojim bohatým kultúrnym životom, pravidelnými spoločenskými podujatiami. Súťažná prehliadka mladých bubeníkov sa stala ich súčasťou. Tento rok sa do súťaže prihlásilo rekordných 92 súťažiacich z celého Slovenska.

Mladé bubenícke talenty súťažili v troch disciplínach v štyroch vekových kategóriách a ich súťažné výkony hodnotili dve trojčlenné odborné poroty. Účastníci mohli zažiť workshop svetovej bubeníckej hviezdy Gergö Borlai. Je to profesionálny bubeník pochádzajúci z Maďarska, momentálne žije v Barcelone v Španielsku. Vďaka svojim ohromujúcim sólam sa stal jedným z najzaujímavejších nových umeleckých bubeníkov a získal veľkú popularitu. Je vzorom a idolom pre mnohých mladých bubeníkov.

Žiaci SZUŠ Deep Martin dosiahli neuveriteľný úspech

  • Zojka Jančovičová – (1. miesto) zlaté pásmo v hre na malý bubon (do 10 rokov)
  • Zojka Jančovičová – strieborné pásmo v hre na biciu súpravu (do 10 rokov)
  • Michal Kučera – strieborné pásmo v hre na malý bubon (od 13-16 rokov)
  • Michal Kučera – bronzové pásmo v hre na biciu súpravu (od 13-16 rokov)

Cieľom tejto prehliadky mladých bubeníkov bolo okrem iného aj to, aby sa cítili uvoľnene, mali pocit priateľskej a inšpiratívnej atmosféry a aby si zo súťaže odniesli okrem cien a diplomov aj nové poznatky, priateľstvá, skúsenosti a hlavne, aby sa s radosťou aj budúci rok vrátili. Skvelým poznatkom je, že talentovaní žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy Deep Martin majú opäť po tejto súťaži inšpiráciu a chuť vzdelávať sa. Tešíme sa opäť o rok a týmto skvelým bubeníkom zo srdca gratulujeme!


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Reklama

Meteoradar

INSTAGRAM

príbuzné témy

Reklama