Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

DACHSER otvoril nový moderný sklad v Martine

Autor: Dachser
Foto: METRO
Uverejnené: 10. november 2023

Nový sklad spoločnosti DACHSER disponuje skladovacou plochou 2 227 m2 a 12 modernými skladovými bránami, čo umožňuje rýchle a efektívne nakladanie či vykladanie tovarov, pričom bude slúžiť ako centrum pre cross-docking, skladovanie a kontraktnú logistiku.

Primárnou funkciou skladu je jeho využitie ako prekládkový terminál. Aktuálne disponuje kapacitou 2.000 paletových pozícií pre skladovanie a kontraktnú logistiku, avšak kapacita expanzných priestorov umožňuje vytvorenie ďalších 5.000 paletových miest v budúcnosti.

„Sklad bol navrhnutý s ohľadom na efektívnosť a optimalizáciu našich logistických procesov. Zvýšený počet brán a možnosť manipulácie s veľkým množstvom tovaru nám umožní výrazne urýchliť procesy nakladania a vykladania a prinesie kvalitnejší a rýchlejší servis pre našich zákazníkov," hovorí Barbora Feťková, Branch Manager DACHSER v Martine.

S otvorením nového skladu v Martine prichádza aj rozšírenie priamych denných liniek v rámci siete DACHSER, a to do hubu v Lozorne, pobočky v Košiciach i nemeckého Hofu a Ohringenu. Ďalšie dva prekládkové terminály  v Radeburgu a v Landsbergu sú obsluhované 2 až 4 krát do týždňa, podľa potrieb klientov. Optimalizácia logistických procesov a hustá sieť 396 pravidelných denných liniek v rámci siete DACHSER v Európe pre zákazníkov znamená nižšiu potrebu prekládok a s tým spojené minimalizovanie zdržaní v procese dodania. 

Presťahovanie do nových priestorov prináša dvojnásobný počet nakladacích brán oproti pôvodnému skladu, moderné administratívne zázemie o rozlohe 430 m2 a nespočetné výhody nielen pre DACHSER, ale aj pre klientov. Zvýšená skladovacia kapacita, výrazne rýchlejšie procesy nakladania a vykladania, ako aj potenciál pre rozvoj kontraktnej logistiky sú len niektoré z výhod, ktoré nový sklad v Martine prináša.

Nový sklad DACHSER je strategicky umiestnený na severovýchodnej strane areálu ZŤS, s výbornou dostupnosťou obchvatu mesta a vzdialenosťou 5 minút do centra mesta Martin.


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Meteoradar

INSTAGRAM

príbuzné témy

Reklama