Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Primátor ocenil príslušníkov mestskej polície za záchranu života

Autor: Mesto Martin
Foto: Mesto Martin
Uverejnené: 23. jún 2023

Primátor mesta Martin Ján Danko ocenil dvoch príslušníkov Mestskej polície mesta Martin za záchranu života 73-ročného muža.

Každé mesto má svojich hrdinov a v máji sa medzi nich zaradili aj Ján Kozák a Jaroslav Šmondrk, ktorí vďaka svojej pohotovej a profesionálnej reakcii zachránili život 73- ročného muža. Tento čin ocenil na zasadnutí mestského zastupiteľstva aj primátor mesta Martin Ján Danko, ktorý obom príslušníkom mestskej polície odovzdal stužku „Za záchranu života“ a Pamätný list mesta Martin.

Ako lekár sám až pridobre viem, aký krehký je ľudský život, a že mnohokrát záleží len na sekundách pri jeho záchrane. Som hrdý, že naši mestskí policajti dokázali svoju profesionalitu a rýchle reakcie, vďaka ktorým zachránili ľudský život,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko.

Mestskí policajti Ján Kozák a Jaroslav Šmondrk sa bezprostredne zaslúžili o záchranu života 73-ročného muža, ktorý dňa 3. mája 2023 upadol do bezvedomia. Rýchlym príchodom na miesto a použitím automatického externého defibrilátora došlo k obnoveniu srdcovej činnosti u uvedeného muža a po následnom príchode posádky Zdravotnej záchrannej služby bol muž prevezený v stabilizovanom stave do Univerzitnej nemocnice v Martine.


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Meteoradar

Reklama