Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Mesto Martin podpísalo Memorandum o spolupráci s MHA Martin

Autor: Mesto Martin
Foto: Mesto Martin
Uverejnené: 18. september 2023

Martin (16.08.2023) – Hokej v Martine bude pokračovať. Aj keď nie prvoligový, ale MHA Martin bude naďalej pokračovať v jeho rozvoji. Mesto Martin ich iniciatívu víta a podporilo ju aj podpisom Memoranda o spolupráci.

V júni Martinom zarezonovala správa o predaji prvoligovej hokejovej licencie do Prešova. Mesto Martin v spolupráci s MHA Martin a Slovenským hokejovým zväzom sa pokúsilo o licenciu opäť zabojovať, avšak aj kvôli krátkosti času sa to nepodarilo. Martinskí hokejisti teda v nadchádzajúcej sezóne budú hrať v druhej lige, pričom plánujú o svoje miesto vyššie v súťaži zabojovať.

„Aj keď sa nám napriek obrovskej snahe nepodarilo získať licenciu do druhej najvyššej TIPOS Slovenskej hokejovej ligy, MHA Martin je pripravené pracovať a vrátiť martinský hokej tam, kde patrí. A my ako mesto ich budeme aj naďalej podporovať. Pretože ak chceme naše mesto rozvíjať, musíme držať spolu. A nielen počas úspechov, ale predovšetkým v ťažších časoch,“ podporil martinských hokejistov primátor mesta Martin Ján Danko. MHA Martin si uvedomuje, že je pred nimi veľa práce.

„Klub MHA Martin si váži podporu mesta Martin a spoluprácu s vedením mesta pri riešení zložitej situácie hokeja v Martine. Veríme, že memorandum, ktoré sme spoločne podpísali dáva základ pre vytváranie dobrých vzťahov a dlhodobých podmienok pre rozvoj nášho športu na úrovni mládeže, ale aj seniorského hokeja. Pre Martinskú hokejovú akadémiu je to zároveň záväzok zodpovednej práce a prístupu na všetkých úrovniach našej organizácie. Našim cieľom je prinavrátiť športovú dôveru, radosť a úspechy mestu s dlhou hokejovou tradíciou, s podporou športovcov, fanúšikov, podporovateľov a partnerov,“ zhodnotil predseda MHA Martin Tomáš Pšenka. Martinskí hokejisti veria, že vďaka ich výkonom sa do prvej ligy nielen vrátia, ale podarí sa im prepracovať aj vyššie.


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Meteoradar

príbuzné témy

Reklama