Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Najväčší dar - program pre gymnazistov pod vedením UN Martin

Autor: UN Martin
Foto: UN Martin
Uverejnené: 28. máj 2023

Univerzitná nemocnica Martin pripravila v spolupráci s Jesseniovou lekárskou fakultou pre študentov gymnázií interaktívne vzdelávacie podujatie pod názvom „Najväčší dar“. Počas maturitného týždňa, kedy na stredných školách nie je riadna výučba, sa mohli gymnazisti dozvedieť viac o transplantáciách a transplantačnom programe na Slovensku.

V krátkych prednáškach si študenti vypočuli zaujímavé fakty o darovaní krvi, krvej plazmy a darcovstve orgánov, ktoré si pre nich pripravili doc. MUDr. Juraj Sokol z Kliniky hematológie a transfúziológie a Mgr. Alexander Sendrey, vedúci Koordinačného centra Kliniky všeobecnej, viscerálnej a transplantačnej chirurgie. Primárka Transplantačného centra UNM prof. MUDr. Ivana Dedinská gymnazistom priblížila čo to vlastne transplantácia je, aké sú podmienky, obmedzenia a aké výzvy nás v tejto oblasti v budúcnosti čakajú.

V talkšou sa spoločne s moderátorom podujatia Mariánom Lechanom porozprávali s pacientkami, ktoré si prešli transplantáciou obličky a odpovedali aj na zaujímavé otázky z publika. V programe nechýbali ani rôzne interaktívne kvízy či ankety. Podujatia, ktoré sa konalo v priestoroch aula Magna, sa dohromady zúčastnilo takmer 400 študentov z Gymnázia Jozefa Lettricha a Gymnázia Viliama Paulínyho-Tótha.

Podobné podujatie sa chystá UNM organizovať aj v budúcnosti.


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Meteoradar

Reklama