Reklama

Ebinka

Mojim domovom je obchodík Aqua Tera v Martine. Budem vám písať o zvieracom živote v našom meste.

Svet podľa Ebinky: Domov je tam, kde sa cítim šťastne

Ebinka bloguje

Ahojte, volám sa Ebinka, som 19 ročný mopslík, takže je zo mňa už stará dáma. Mojim domovom je obchodík na Ul. Andreja Kmeťa 26 v Martine. Nájdete tu predajňu Aqua Tera, ktorá funguje už od roku 2008. Dajú sa u nás kúpiť rôzne chovateľské potreby s komplet ponukou pre psíkov, mačky, hlodavce, rybičky či plazy. Moji šikovní páničkovia – Barborka a Robo, vedia vytvoriť aj akváriá a teráriá na mieru s rôznymi pozadiami.

 

Objednať sa dajú u nás aj rôzne rybky a zvieratká, okrem korytnačiek z dovozu, pretože tie chúďatká sa sem dovážajú aj 3 mesiace a z 10 zvykne prežiť možno len jedna. Ak by ste si s niečím nevedeli rady, Barborka s Robom vám ochotne dokážu poradiť v hocijakej oblasti starostlivosti o zvierací svet.

 

Špecialitou u nás je živá potrava pre terárijné zvieratá, napríklad cvrčky, červíky, sarančatá či myši. Pre rybky tu máme mrazenú potravu. Pamlsky v podobe sušeného mäska pre chlpatých miláčikov sa u nás veľmi dobre predávajú a ja ich milujem tiež. Momentálne sa moji páničkovia postupne snažia prejsť na predaj kvalitnejších a lepších krmív, no stále u nás nájdete aj tie základné.

 

Pre krásne lesklú srsť mojich kamošov havkáčov tu máme rôzne šampóny a okrem iného i prípravky na čistenie kobercov a klietok. Obojkov, vodítok a pelieškov je tu síce vystavených pomenej, no keby si chcel niekto z vás objednať peliešok so špeciálnymi rozmermi, dá sa podľa katalógu taký objednať.

 

aquatera
aquatera
aquatera
aquatera
aquatera
aquatera
aquatera
aquatera
aquatera

 

Otváracie hodiny môjho obchodu

 

Aqua Tera / Ul. Andreja Kmeťa 26 v Martine

PO-PIA: 9.00 - 17.00 / SO: 9.00 - 12.00 / prestávka: 12.00 - 13.00

 

A teraz niečo o našom občianskom združení Túlavé Šťastie, kam som sa dostala dávnejšie aj ja

 

 

Združenie vzniklo 31.01.2014 a cieľom jeho fungovania je pomôcť nechceným, vyhodeným, strateným alebo opusteným zvieratkám, ktoré potrebujú pomocnú ruku na to, aby opäť našli svoj domov. Od r. 2014 sme hlavne vďaka Vám a Vašim finančným, vecným a dobrovoľným podporám dokázali pomôcť viac ako 200 zvieratkám, zabezpečiť im kompletnú veterinárnu starostlivosť, dopriať im dočasný domov a nájsť nový domov, za čo Všetkým patrí veľké ĎAKUJEME.

 

Fungovanie bez priestoru je veľmi náročné a hlavne obmedzené na počet prijatých zvieratiek, preto sa Barborka a Robo v roku 2017 rozhodli, že ďalším cieľom je pre tieto zvieratká vybudovať útulok. Pozemok už máme, projekt nám finišuje a začíname vybavovať tie zdĺhavé povolenia, veď to možno sami poznáte....

 

Kde sa bude náš útulok nachádzať?

 

Ako by som vám to najlepšie vysvetlila... Viete ako sa ide z Košút asfaltovou cestou smerom na Starú Bôrovú? Tam, ako sa asfaltová cesta mení na poľnú, pri odbočke doľava na starú sučiansku cestu. Tak približne tam by mal stáť náš nový útulok na pozemku neskutočných 10000 metrov štvorcových. Keď už bude útulok zabehnutý a všetko bude fungovať tak, ako má, radi by sme tam vybudovali aj oddychovú zónu s ohniskami a so školiacou miestnosťou pre deti zo škôl, veď viete, niečo také podobné, ako je v Turčianskej Štiavničke, len viac zamerané na chov psíkov.

 

Tento rok sme tu mali 72 zvieratiek a šťastlivcov, ktorí našli nový domov, bolo 46. Zvieratká sa k nám dostavajú s rôznymi problémami, príbehmi a z rôznych kútov Turca, pričom niekedy trvá aj niekoľko mesiacov, kým sa zúbožené dajú do poriadku. Hlavnou úlohou Barborky a Roba je ich hlavne ako prvé odčerviť, očkovať a kastrovať. U mačiek sa robia aj testy na FeLV-ku a FIV-ku. Takto sme zachraňovali nie len psíkov a mačičky, ale dokonca aj pávov prechádzajúcich sa po  Záturčí či korytnačku v Košútoch.

 

Ak aj vy náhodou natrafíte na opustené zvieratko, postupujte takto

 

Kontaktujete Túlavé Šťastie a ak má zvieratko čip, tak HURÁ, lebo putuje rovno naspäť k páničkovi. Ak čip nemá, spravia sa fotky, hodia sa na fejsbúk a tam sa to všetko pozdieľa. Buď sa zázrakom nájde majiteľ, alebo sa potom hľadá dočasná opatera alebo nový domov.

 

Za posledné tri roky boli všetky vaše dobrovoľné finančné prostriedky sústreďované len na účtoch OZ a použité výhradne pre potreby OZ. Moji páničkovia túto prácu robia z lásky, ich práca je samozrejme dobrovoľná a preto si nikto z členov OZ nenárokuje mzdu, nepreplácajú si pohonné hmoty ani nehradia telefónne účty. Aj preto sa za predchádzajúce roky dokázalo vyzbierať 70% finančných prostriedkov na kúpu pozemku, ktorý som vám pred chvíľkou spomínala.

 

 

Tiež sa z peniažkov zatiaľ platí hlavne veterinár, postupne sa dokupujú klietky, záchody pre mačky a krmivá. Zvyšných 30% sa používa z osobných prostriedkov. Touto cestou by sme Vás chceli veľmi pekne poprosiť o Vašu podporu aj v nasledujúcich rokoch, kedy financií bude treba oveľa viac ako doteraz. Samozrejme pomáhať môžete aj svojimi skúsenosťami a nápadmi, ako a odkiaľ žiadať o rôzne dotácie a pod., alebo pomôcť už pri samotnej výstavbe útulku.

 

Ako nám môžete pomôcť?

 

Umiestňujeme stacionárne pokladničky (ak by ste mali možnosť umiestniť našu pokladničku vo svojej predajni, kaviarni, reštaurácii a pod., kontaktujte nás)

 

2% z daní (svoje 2% z daní môžete darovať pre opustené zvieratká, ktoré u nás dostali novú šancu – vždy aktuálne tlačivá nájdete na našej stránke tulavestastie.sk, na FB alebo nás môžete kontaktovať na e-mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.)

 

Dobrovoľné dary (finančné: dobrovoľným finančným darom môžete prispieť na účet OZ Túlavé šťastie: SK2783300000002600662824 , vecné: krmivo, potreby pre zvieratká alebo napr. staré deky, uteráky, obliečky a pod.)

 

Venčenie (po dohode, poučení a podpísaní dohody o venčení, môžete takmer kedykoľvek prísť venčiť psíkov, ktorí sú momentálne u nás)

 

Pomoc pri rozmiestnení letáčikov (na predom určené miesta umiestňujeme stojančeky s letákmi, kde sú zvieratká, ktoré potrebujú pomoc. Po umiestnení zvieratka do nového domova je treba letáčik v stojančeku vymeniť.)

 

Sociálne siete (svojím zdieľaním tiež môžete pomôcť zvieratkám nájsť majiteľa alebo nový domov: https://www.facebook.com/groups/tulavestastie/ alebo https://www.facebook.com/tulavestastie/ 

 

Dočasná opatera (naše kapacity sú zatiaľ obmedzené, takže nemôžeme prijať každé zvieratko, ktoré potrebuje pomoc. Ak by bolo vo vašich silách umiestniť ho aspoň na pár dní u seba doma, môžete nás kontaktovať. Aktuálne zvieratká nájdete na našej stránke tulavestastie.sk, https://www.facebook.com/groups/tulavestastie/ alebo  https://www.facebook.com/tulavestastie/ 

 

Dary či už finančné alebo vecné sú použité výhradne pre zvieratká, ktoré potrebujú pomoc. Všetky informácie o nás a povolenia na verejnú zbierku nájdete na webe www.tulavestastie.sk

 

Ohodnoťte blog:
9
Moji kamoškovia plazy a čo ste možno netušili o ic...
Belá, Necpaly a Blatnica a ich hradiská z doby žel...
 
Reklama