V priebehu jedného dňa 20 medailí a víťazných pohárov

Sobota ako každá iná. Mnohí boli radi, že majú konečne víkend a môžu si oddýchnuť a stráviť deň so svojimi rodinami.

 

Aj naša rodina, tá gymnastická, strávila nedávnu sobotu spolu. Takmer 25 našich detí vo veku 5-15 rokov reprezentovali náš klub KMG TANJA na 3.kole Východoslovenského pohára, ktoré bolo zároveň aj posledným kolom celoročnej pohárovej súťaže.

 

Budík zvoní o 4.30 hod., rýchlo zalievate kávu, ktorá padne vhod na prebratie. Budíte svoje dieťa, nasadáte do už zbaleného auta, vyzdvihujete ďalšiu posádku, ktorá už čaká pred domov. Prvý dúšok kávy si dávate na začiatku diaľnice za mestom. Je hmla, ideme pomaly a opatrne. Po viac ako 2-hodinách sa dostávame do Prešova. Parkujeme pri telocvični, budíme deti, ktoré si ešte na chvíľu zdriemli. V telocvični si ukladáme veci, postupne prichádzajú ostatné naše deti.

 

O 8.00 sú už všetci pripravení, deti sú krásne upravené, poobliekané v dresoch. Na úvodnom nástupe naše deti hrdo stoja, je to radosť na ne pozerať. Deň je rozdelený na 2 časti. Doobeda súťažia deti v kategórii C, poobede v kategórii B. Všetko ide ako na páse, jedna zostava za druhou. Kým končí doobedná časť, prichádzajú nám ďalšie deti, ktoré čaká súťaž poobede.

 

Vyhlasovanie výsledkov trvá tentokrát viac ako zvyčajne. Okrem vyhodnotenia 3.kola Východoslovenského pohára sa vyhlasuje aj celkové umiestnenie za celý rok, v ktorom deti zbierali body za svoje umiestnenia.

 

A naše deti obstáli na výbornú. Veď posúďte sami: medzi 120 deťmi z Prešova, Bardejova, Košíc, Liptovského Mikuláša sme si domov odniesli 6 zlatých medailí, 3 strieborné a tiež 3 bronzové a celkovo za nazbierané body počas celého roka 2017 3 víťažné poháre, 1 pohár za 2.priečku a 4 poháre za tretiu priečku, čo nás vystrelilo medzi najúspešnejšie kluby modernej gymnastiky.

 

 

Domov sme prišli neskoro v noci, unavení, no s dobrým pocitom, že deti stále baví cvičiť, že majú radosť z pohybu a že ich v tom rodičia podporujú.