Veríte na Vianoce v lete? Nie? My veru áno

Ďakujeme

Náš športový klub KMG TANJA Martin vznikol v roku 2011, keď sa stretli dve bývalé reprezentantky v modernej gymnastike v Martine. Rozhodli sa založiť klub, v ktorom dnes trénuje viac ako 80 detí, z toho unikátne len v tomto klube aj viac ako 15 chlapcov. I keď moderná gymnastika je šport výsostne ženský, naši malí chlapci tu majú nezastupiteľné miesto. Vždy sme hľadali rôzne spôsoby, ako zvýšiť úroveň tréningov, nášho klubu a jeho prezentácie. Až raz, len tak z jasného neba prišiel k nám Ježiško.

 

Počas svojho krátkeho pôsobenia v gymnastickom svete si KMG TANJA vybudoval silné meno a dnes má za sebou niekoľko desiatok medailových umiestnení z domácich súťaží. Financovanie takéhoto klubu je veľmi náročné. Veď zaplatiť nájom za telocvičňu, hradiť technické vybavenie či iné športové potreby... a nehovoriac o odmene pre trénerov, ktorí sa venujú deťom.

 

Pamätám si, ako sme kupovali prvý koberec do telocvične

 

Skladali sme sa z vlastných prostriedkov. A i keď sme boli šťastní, že máme konečne koberec, na ktorom sa moderná gymnastika trénuje, nevyhovoval pravidlám. Bol to jeden pás koberca, na ktorom sa nám tlačilo naraz aj 20 detí. Tiež si pamätám, ako sme deťom nakúpili biele tričká, ktoré sme dali potlačiť našim logom. Chceli sme, aby boli deti na súťaži jednotné a mohli tak reprezentovať náš Turiec.

 

 

Vždy sme hľadali rôzne spôsoby, ako zvýšiť úroveň tréningov, nášho klubu a jeho prezentácie. Určite mi dáte mnohí za pravdu keď napíšem, že prosiť o pár drobných pre deti nie je vždy príjemné. Ľudia, firmy, veľké či malé, v Turci i mimo neho... hodiny a hodiny skúšania, prosenia....

 

Až raz, len tak z jasného neba prišiel k nám Ježiško

 

A hneď 2 krát. Našli sa 2 neznámi darcovia, jeden, ktorý nám daroval súťažný koberec pre deti a druhý, ktorí nás obdaril tričkami a mikinami. Len veľkí ľudia s veľkým srdcom dokážu veľké činy a my sme radi, že v dnešnom svete sa predsa len ešte nájdu takíto ľudia.

 

 

Chcem sa touto cestou poďakovať obom neznámym darcom, vďaka ktorým naše deti získali dôstojnejšie podmienky na tréningy a vďaka ktorým budú hrdo reprezentovať náš Turiec na súťažiach v rovnakom športovom oblečení. Snáď sa toto  poďakovanie dostane až k Ježiškovi :)

Ohodnoťte blog:
11
Skryté v čase, skryté v lese: Hrádok - Atilov hrob
Sme takí, akí sme...

Príbuzné blogy