Vysvedčenie pre modernú gymnastiku v Turci

Vysvedčenie pre modernú gymnastiku v Turci

Na konci školského roka máme tak trochu všetci tendenciu hodnotiť uplynulý rok. Tí, čo máme školákov si opäť po roku hovoríme, ako ten čas uletel, veď sme sa ani nenazdali, a už nám budú deti chodiť opäť do vyššieho ročníka.

 

Popri tej všetkej práci, denno-denného zhonu, si niekedy ani nestíhame užívať ten čas s vlastnými deťmi. Príde prvý september a akoby kývnutím čarovného prútika je tu hneď aj koniec júna. Mnohí z rodičov si vydýchnu na chvíľu od školských povinností, i od logistiky a presunu detí z krúžka na krúžok.

 

Nám budú tie „naše“ deti z klubu modernej gymnastiky počas prázdnin aj chýbať. Mnohé deti k nám prišli v septembri po prvý krát. Sú to také naše škôlkarky, prváčence. U nás sa učili byť v telocvični celú hodinu iba s pani trénerkou, bez mamy, či ocina. Učili sa počúvať, sústrediť sa a cvičiť.  Mnoho dievčat je nám verných už roky. Je nádherné pozorovať, ako sa z nich pomaly stávajú krásne mladé slečny.

 

To, že im gymnastika pomáha byť zdravšími nielen fyzicky, ale i psychicky, že ich učí sebadisciplíne, vytrvalosti, ale i pokore, to ani netreba spomínať. Mnohým však gymnastika dala a dáva viac ako len to. Priateľstvá a zmysel, pre ktorý sa ponáhľajú poobede na tréning, aby sa stretli s kamoškami, aby sa opäť naučili niečo nové, aby sa pochválili trénerke, no i posťažovali s boliestkami, ktoré ich trápia. Je to veľká rodina, ktorá spolu trávi veľa spoločného času. Čas, ktorý by mohli deti aj ich rodičia tráviť inak, inde.

 

 

Tento školský rok sme spolu strávili 40 tréningových týždňov800 hodín strávených v telocvični, k tomu absolvovaných ďalších 15 súťažných maratónov počas sobôt a nediel, čo je približne ďalších 150 hodín a k tomu stovky precestovaných kilometrov. Domov si táto rodina priniesla 181 medailí!

 

Uplynulý školský rok bol pre nás naozaj veľmi úspešný

 

Podarilo sa nám získať vhodnejšiu telocvičňu pre tie najšikovnejšie dievčatá, zorganizovali sme 2 celoslovenské súťaže a jednu oddielovú súťaž. 2 dievčatá postúpili prvý krát v histórii nášho klubu v „B“ programe na Majstrovstvá Slovenska, vo svete sme sa nestratili a priniesli medailové umiestnenia a 6 našich dievčat sa v základnom programe nominovalo na jesenné Majstrovstvá Slovenska.

 

 

Sme vďačné rodičom, že vedú deti k športu a že sú ochotní ich podporovať a povzbudzovať vždy, keď je to potrebné, že ich učia vydržať a nevzdávať sa. A sme hrdé na všetky deti, ktoré s nami trávia čas v telocvični. Chceme im poďakovať sa ich usilovnosť, za krásnu reprezentáciu nášho klubu na domácich i zahraničných súťažiach v tomto školskom roku.

 

 

A tiež chceme poďakovať našim dcéram, ktoré trávia s nami v telocvični a po súťažiach takmer všetok svoj voľný čas, ktoré nám pomáhajú chystať darčeky, ceny, diplomy, prenášať veci pred a po súťažiach, upratovať telocvičňu, čakať a akceptovať, že sa venujú ich mamy aj iným deťom a že objatie iného dievčatka neznamená, že ich mama neľúbi...

 

Tak čo, aké vysvedčenie by ste nám dali?

Ohodnoťte blog:
11
Koronavírus ako príležitosť pre jednotlivca
Viete, že v sobotu sú voľby?