Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

ODKAZY IV. - Koncert venovaný spomienke na umelecký odkaz Adolfa Heyduka

Dňa 9. decembra 2023 o 18.00 hod. sa v sobášnej sieni Turčianskej galérie v Martine uskutoční záverečný koncert projektu Odkazy IV.

Koncert je venovaný spomienke na umelecký odkaz básnika českého pôvodu Adolfa Heyduka, autora básnickej zbierky Cimbal a husle venovanej Slovensku, ktorej časť bola vytvorená v Turčianskom svätom Martine. Táto zbierka sa stala predlohou pre cyklus Cigánske melódie Antonína Dvořáka, ktorý si budú môcť poslucháči v tento večer vypočuť.

Zaznie i výber piesní z cyklu Moravské dvojzpěvy pre soprán a mezzosoprán od Antonína Dvořáka a 3 piesne op. 43 pre tenor a bas Roberta Schumanna. Do dramaturgie sme zaradili na Slovensku nie často uvádzané, avšak veľmi významné a vo svete často uvádzané dielo Liebeslieder Walzer Johannesa Brahmsa pre dva klavíre a štyroch sólistov.

Predstavia sa umelci: sopranistka Kateřina Beranová, mezzosopranistka Lucia Duchoňová, tenorista Vladimír Šlepec, bas Klaus Wetzlinger a na klavíri Ellen Braslavsky a Markus Urbas. Hlavným organizátorom podujatia je Združenie turčianskych muzikantov a spoluorganizátorom je Štúdio Pivnica.

Projekt je realizovaný v spolupráci so Slovenským národným múzeom v Martine – Múzeom kultúry Čechov na Slovensku, Turčianskou galériou v Martine a finančne ho podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín. Koncert je súčasťou komorného cyklu Klasika na scéne, ktorý je realizovaný s finančným prispením mesta Martin.


Reklama

Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Meteoradar