Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Dog Skyrace Martinky

V sobotu 30. septembra 2023 sa v Lúčanskej Malej Fatre bude konať ďalšia zo série športových pretekov Fatranský Vĺčko.

Športové podujatie s podtitulom Dog Skyrace Martinky 2023 je určené pre amatérskych aj profesionálnych bežcov, ktorých čaká 4,6 km okruh s prevýšením 270 metrov. Pre rodiny s deťmi bude pripravený detský okruh, ktorý povedie po jednoduchej trati v dĺžke jeden kilometer.

Cieľom podujatia je okrem športových pretekov zatraktívniť Turiec a pohorie Malej Fatry pre turistov aj návštevníkov z iných regiónov Slovenska. Návštevníci sa tu ubytujú alebo prídu karavanom, takže počas pretekov môžu spoznávať okolie Turčianskej kotliny či mesto Martin,” informuje Michal Miko, koordinátor pretekov.

Beh so psom môžete absolvovať s každým plemenom

V predošlých ročníkoch boli medzi prihlásenými štvornohými účastníkmi zástupcovia plemien ako napríklad európsky saňový pes, kólia, československý vlčiak, pointer, slovenský kopov, ale aj veľa krížencov. Najmenším psíkom na trati bol jazvečík a najväčším škótsky deerhound.

Trasa preteku začína pri Novej Ponorke a následne vedie po značených turistických chodníkoch a lesných cestách. Účastníci si budú môcť užiť krásne výhľady na Malú Fatru, poteší ich aj doplnkový program pre rodiny s deťmi, nebude chýbať ani náš maskot veverička Marta. Teší nás, že športové podujatie Fatranský Vĺčko bude opäť na Martinských holiach,” doplnil Peter Hudec, manažér strediska Winter Park Martinky.

  • realizované s finančným prispením mesta Martin
  • realizované s finančnou podporou oblastnej organizácie cestovného ruchu Turiec


Reklama

Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Meteoradar