Reklama
pondelok, 22 máj 2017 12:28

Malá hora je opäť krajšia

V sobotu 20.mája 2017 sa uskutočnila ďalšia brigáda na Malej hore. Po žiakoch ZŠ na Ul.P.Mudroňa ju zorganizovali poslanci VMČ Stred v spolupráci s mestom Martin.

Čítať ďalej...
nedeľa, 21 máj 2017 16:35

Rumunsko vynieslo Homolovi tretie miesto

Dňa 20. mája 2017 sa v Rumunskom meste Miercurea Ciuc uskutočnil Romania Open Judo Chapmpionship. Za účasti približne 180 pretekárov z Rumunka, Moldavska, Maďarska, Ukrajiny, Ruska a Čiech v opäť v netradičnej hmotnosti do 81kg v kategórii M4 bojoval aj Martinčan Vladimír Homola.

Čítať ďalej...

Tanečníci z Deepu majú úspešne za sebou prvú nominačnú súťaž. Začiatkom mája sa v Leviciach uskutočnili majstrovstvá Slovenska v tanečnom štýle disco a street dance show. Z tohto podujatia sa tanečníci vrátili s titulmi nielen 7-násobného majstra, 4-násobného vicemajstra a 2-násobného druhého vicemajstra Slovenska, ale podarilo sa mu obhájiť titul Súbor roka.

Čítať ďalej...
štvrtok, 18 máj 2017 12:59

Martinčania opäť vyťahujú bicykle! Doporučený

Štvrtý ročník súťaže Do práce na bicykli opäť prekonal očakávania. Po úspechu predošlých ročníkov, kedy Martin patril medzi najaktívnejšie samosprávy, v máji na cestu do práce využije bicykel 177 tímov a 625 Martinčanov.

Čítať ďalej...
štvrtok, 18 máj 2017 12:50

Oslava Dňa matiek v Žabokrekoch

Druhá májová nedeľa už tradične patrila všetkým mamám. Tento rok sme si Deň matiek pripomenuli v piatok 12. mája 2017 v kultúrnom dome v Žabokrekoch. Podujatie pripravila obec Žabokreky v spolupráci s Turčianskym kultúrnym strediskom v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. V mene organizátora podujatia všetkých srdečne privítala starostka obce Žabokreky Ing. Zuzana Valocká.

Čítať ďalej...
streda, 17 máj 2017 01:07

Školská brigáda na Malej hore

Piatok 12.mája 2017 oslávili žiaci ZŠ na Ul.P.Mudroňa brigádou. Na tretí pokus im konečne vyšlo počasie a na oneskorený Deň Zeme si vyhrnuli rukávy. V areáli školy a pri školskej jedálni zbierali najmladší žiaci (1.-3.ročník) s deviatakmi odpadky, šišky, lístie. Starší žiaci (4.-7.ročník) sa vybrali v spolupráci s mestom Martin a firmou Brantner, vyzbrojení rukavicami a igelitovými vrecami , do najbližšej horičky pri škole.

Čítať ďalej...

Martinské olympijské hviezdičky - športové podujatie určené deťom MŠ v Martine, sa uskutočnilo v stredu 10. mája 2017 o 9:30 hod. v Atletickom areáli na Ul. Východná v Martine.

Čítať ďalej...

Európska organizácia pre jadrový výskum alebo CERN je európska organizácia pre základný a aplikovaný výskum najmä v oblasti časticovej fyziky. Známa je najmä tým, že vlastní Európske laboratórium pre časticovú fyziku, ktoré je najväčším laboratóriom časticovej fyziky na svete a predstavuje špičku v oblasti výskumu najjemnejšej štruktúry hmoty. Možnosť navštíviť túto organizáciu si nenechali ujsť študenti Evanjelického gymnázia v Martine.

Čítať ďalej...

Ďakujeme našim partnerom
za podporu Turiec OnlinePenzión Ľadoveň
SKD
Mestská scéna Martin
Vinotéka Sommelier
Viena international
Kino Strojár