Miroslava Kováčová

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online

Belkam Ranč Bystrička hostil v sobotu jarné Westernové jazdecké preteky, prvé organizované v sezóne 2015 na Slovensku.

V Turčianskej knižnici v Martine privítali 17. marca v rámci Týždňa mozgu 2015 certifikovanú trénerku pamäti Bc. Janu Budaiovú.

Vrútočan Vlado Martynek alias Tyger má za sebou viaceré výnimočné projekty. Či už je to tri dni trvajúci dvesto kilometrový pochod hrebeňmi obkľučujúcimi Turčiansku kotlinu, štvornásobné zdolanie Gerlachu v priebehu jedného dňa, alebo výstup na Kľačiansku Maguru, ktorý sa mu podarilo v priebehu jedného dňa zopakovať neuveriteľných 12 krát. Hoci sa nepovažuje v tejto oblasti za profesionála, na svojej kondičke tvrdo pracuje, neustále posúva svoje limity a vytyčuje si ďalšie ciele.

V piatok 6. marca sa v martinskom Barmuseu uskutočnil koncert Geišbergovcov. Na jednom pódiu ste mohli vidieť Mariána Geišberga a jeho synov Martina a Mareka.

Občianske združenie 1. Turčiansky patchwork klub privítalo uplynulý víkend návštevníkov na tradičnej predajnej výstave svojich prác venovanej jarným motívom.

Michal Lučanský sa spolu so svojimi kolegami teraristami rozhodol založiť občianske združenie s cieľom vytvoriť priestor pre spoločný chov rôznych druhov plazov a obojživelníkov. Pokiaľ by sa podarilo spojiť ľudí, ktorí sa tejto oblasti venujú, časom by sme sa v Martine možno dočkali aj jedinečného vivária či teraristického krúžku pre deti.

Kým v predchádzajúcom režime nemohli deti so zdravotným postihnutím študovať na bežných školách, dnes sa rodičia môžu slobodne rozhodnúť, do akej školy svoje dieťa umiestnia.

V utorok podvečer sa v Turčianskej knižnici stretli priaznivci umenia a priatelia Anny Thomkovej počas slávnostnej vernisáže jej fotografií. O príjemný program venovaný životnému jubileu fotografky sa postarali Peter "Petiar" Lachký a Ján „Medokýš“ Cíger.

Turčianske kultúrne stredisko v Martine (TKS) má za sebou slávnostné otvorenie svojich nových reprezentatívnych priestorov.

Priaznivci vizuálneho umenia a literatúry sa vo štvrtok podvečer v komornej atmosfére stretli v Turčianskej galérii na klubovej akcii Face to face s podtitulom Ten krásny a krutý svet.

Strana 1 z 19