Miroslav Hamar

Miroslav Hamar

Editor Turiec Online

streda, 01 júl 2015 21:45

Vlak Lustig zastavil aj v Martine

V koncentračných táboroch prišli o život milióny nevinných ľudí. Práve vlak je v tomto kontexte symbolom niečoho negatívneho - utrpení, bolesti a zverstiev holokaustu. Na nástupištia vybraných železničných staníc prišiel špeciálne upravený vlak Lustig, ktorý prináša spomienku na viac ako šesť miliónov zavraždených židov v koncentračných táboroch v období druhej svetovej vojny v Európe.

V pondelok 29.6. sa uskutočnilo vyvrcholenie projektu Turiec do Európy, Európa do Turca. Skoro 80 študentov, ktorí mali možnosť navštíviť zahraničné vzdelávanie a prax si pripravili prezentácie, v ktorých zhodnotili výsledky a svojim kamarátom ukázali, čo zažili.

Z dôvodu uzavretia cesty I/65D (obchvat) pre jej generálnu opravu sa realizuje úprava okružnej križovatky na ceste I/65 - Jilemnického v Martine, mestská časť KOŠÚTY, aby počas uzavretia cesty I/65D bola zabezpečená plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky. Ide o vytvorenie priebežného pruhu prioritne určeného pre nákladnú dopravu.

Maťo Richtarčík sa venuje bicím už dlhšiu dobu, martinčania ho môžu poznať z viacerých jazzových projektov ako napríklad Darkness Positive, Ľubo Šamo Project, Basie Frank Band, predtým hard rockový revival skupiny Deep Purple Oravia. Nedávno ho však na základe videa zo živého koncertu na kanáli youtube oslovila oficiálna revival tribute hudobná skupina PURPENDICULAR.

V stredu večer divadelné námestie v Martine ožilo hudbou z inscenácií, ktoré sme mali možnosť vidieť aj na doskách Slovenského komorného divadla. Herec, hudobný skladateľ a režisér Milo kráľ so svojou kapelou predstavil nielen svoje nové CD, na tento koncert si prizval aj hudobných hostí, ktorí mu pomohli dotvoriť skvelú atmosféru koncertu, ktorý so zatajeným dychom sledovalo celé námestie.

Aeromúzeum oficiálne vzniklo pred desiatimi rokmi. Za ten čas svoju zbierku neustále rozširuje. O chod múzea sa stará partia dobrovoľníkov s bohatými skúsenosťami v odboroch civilného a vojenského letectva. Mnohí sú dokonca stále aktívnymi pilotmi.

utorok, 23 jún 2015 00:13

Národný cintorín pokrstil svoje CD

Na divadelnom festivale Dotyky a spojenia 2015, ktorý odštartoval v pondelok 22. júna, pokrstili nové hudobné CD s piesňami z úspešného divadelného sitkomu www.narodnycintorin.sk.

Významné podujatie sa konalo v Turčianskej knižnici v Martine 18. júna 2015. Pri príležitosti 85 rokov (24. mája 1930) divadelného vedca a dramatika Miša Kováča Adamova usporiadal Spolok slovenských spisovateľov a Turčianska knižnica stretnutie s ním, s jeho priaznivcami a priateľmi.

pondelok, 22 jún 2015 23:17

Ľudo Lettrich – Príbehy fotografie

V Turčianskej galérii v Martine si môžete do 2. augusta pozrieť výstavu venovanú celoživotnému dielu Ľudovíta Lettricha.

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia (VW SK) štartuje nábor viac ako stovky nových pracovníkov do produkcie SUV vozidiel. Uplatnenie nájdu absolventi aj uchádzači s praxou z celého Slovenska.

Strana 1 z 2