Gabriela Krchová

Gabriela Krchová

Redaktorka Turiec Online

Hľadám a šírim dobré správy z Turca, zaujímam sa o environmentalistiku.

Martinčan Filip Novák odišiel do Veľkej Británie keď mal 20 rokov. Túžil po skúsenosti života v anglicky hovoriacej krajine a vybral si Anglicko pre jeho možnosti štúdia a práce, ktoré poskytuje. Po štúdiu marketingu a reklamného manažmentu pracoval v niekoľkých spoločnostiach kým si založil svoju vlastnú s názvom Novakomms UK . Darí sa mu až tak, že o ňom napísal aj Forbes. Všimol si ho pre jeho marketingovú online podporu cez sociálnu sieť Snapchat.

Žiaci martinského Gymnázia V.P. Tótha v spolupráci so žiakmi základnej školy A. Dubčeka si priniesli z Európskeho semifinále robotickej súťaže Fisrt Lego League fantastické prvé miesto v kategórii Teamwork. Súťaž sa konala v dňoch 4. a 5. februára a tím s názvom Fire Breathing Rubber Duckies obstál najlepšie pri riešení tímovej úlohy spomedzi 27 teamov z východnej a strednej Európy (Česko, Maďarsko, Poľsko, Rusko, Bulharsko, Slovensko).

Vo Vrútkach otvorili novú reštauráciu, už ste o tom počuli? Je talianska, s talianskymi kuchármi a talianskymi surovinami. Ak ste tam ešte neboli, nie je na čo čakať!

Spoločnosť ECCO Slovakia, a.s. ako dánska obuvnícka spoločnosť so sídlom v Martine pôsobí na slovenskom trhu už takmer 19 rokov a dokázala, že patrí medzi stabilné a perspektívne firmy, ktoré sa dokážu postarať o svojich zamestnancov. Preto je prirodzené, že sa firma zapojila do vzdelávania mladých ľudí s cieľom vychovať generáciu odborníkov v oblasti obuvníctva na Slovensku.

Každý kto má rád hory iste rozumie „tým skôr narodeným“ obyvateľom nášho nádherného Turca, že sa ani v pokročilejšom veku nevzdajú svojej lásky k pohybu a úchvatným výhľadom z našich hôr. Možno nie veľa našich čitateľov pozná Seniorklub pri PKT Diviaky. Pri príležitosti ukončenia funkcie jeho zakladateľa Štefana Hudáka 14. januára 2017, ktorý bol vo funkcii predsedu 35 rokov, mu jeho členovia venujú takéto poďakovanie a vám, vážení čitatelia, dajú nový pohľad na rýdzeho slovenského turistu telom aj dušou. Autorkou textu je kronikárka Seniorklubu RNDr. Gabi Mažáriová.

Súťaž Ružinovská lýra sa konala v decembri minulého roku v dome kultúry Ružinov v Bratislave. Išlo o jediný festival pôvodnej slovenskej tvorby v rámci Bratislavy, na ktorom sa predstavilo 10 súťažiacich s pôvodnými autorskými piesňami spievanými v slovenskom jazyku.

Na Valentína sa uskutočnil už desiaty ročník benefičného koncertu občianskeho združenia Matka a dieťa Turca. Zažiarila na ňom populárna operná speváčka Sisa Lelkes Sklovská, klavirista Richard Rikkon a tiež ich hosť, kubánsky spevák Lazaro de Jesús Hodelin Thomas.

Diskoklub Strojár už po niekoľký krát ožil AFROLATINO PÁRTY, ktorú organizovala v spolupráci s PANTER CLUB STROJÁR skupina nadšencov SALSA & KIZOMBA v MARTINE. O tom, čím bolo toto podujatie výnimočné sme sa porozprávali s hlavným organizátorom Ivanom Halienom.

Slovenské komorné divadlo Martin uviedlo 13. januára 2017 v slovenskej premiére predstavenie Vojna nemá ženskú tvár. Námet na inscenáciu pochádza z knihy bieloruskej spisovateľky Svetlany Alexijevič s rovnomenným názvom, v ktorej spisovateľka ponúka nie tak svoje chápanie skutočnosti vojny, ako realitu žien bojujúcich v druhej svetovej vojne.

Každý vianočný stromček je vo svojej podstate stromom splnených prianí, ak si pod ním človek nájde to, po čom túži. My Vám ale priblížime projekt, ktorý spustili pred 12 rokmi dve 17-ročné dievčatá spolu s otcom jednej z nich, s pánom Alexandrom Snopkom. Jednou z dievčat bola aj Juliana Krivušová, ktorá sa stala garantkou projektu.

Strana 1 z 2