Ing. Danica Tokarčíková

Ing. Danica Tokarčíková

Prispievateľka Turiec Online

Obchodná akadémia Martin, vyučujúca odborných ekonomických predmetov.

Rok 2019 bol úspešný pre tím žiakov Obchodnej akadémie v Martine s názvom Khetano Drom na celonárodnom kole súťaže Social Innovation Relay, ktorá je zameraná na sociálne inovácie v podnikaní. Súťaž organizuje JA Slovensko, n. o.

Päťčlenný tím tretiakov z Obchodnej akadémie v Martine sa zúčastnil 16. ročníka celoslovenskej súťaže študentských tímov v prezentácii regiónov Slovenska v OC Avion v Bratislave. Súťaž organizuje spoločnosť JA Slovensko, n. o. a zúčastnilo sa jej takmer 80 tímov zo stredných i základných škôl, aby predstavilo verejnosti podnikateľské nápady a to v rámci historicky najväčšej súťaže – JA Veľtrh podnikateľských nápadov pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky.

V dňoch 29. – 30. januára 2019 sa uskutočnila medzinárodná súťaž Region 2019 v Plzni. Súťaže sa zúčastnila aj Obchodná akadémia Martin, ktorú reprezentovalo 9 žiakov štvrtého ročníka študijného odboru služby v cestovnom ruchu a tri žiačky odovzdali prezentáciu na USB kľúči prostredníctvom pedagogického dozoru.

Slnečný začiatok júna patril deťom v Detskom domove v Martine. Tento rok bol obohatený o animačný program, ktorý si pripravili tvorivé žiačky II. B triedy z Obchodnej akadémie v Martine. Ako sa k tomuto nápadu dostali?

Dňa 15. júna 2017 sa traja žiaci 3. ročníka odboru služby v cestovnom ruchu z Obchodnej akadémie v Martine zúčastnili celoslovenského finále súťaže Môj projekt pre región v Banskej Bystrici, ktorú každoročne organizuje spoločnosť JA Slovensko, n. o. v rámci vyučovania predmetu podnikanie v cestovnom ruchu.

Projekt sa konal v dňoch 20.3. – 31.3.2017 v Ústí nad Labem a bol určený pre študentov odboru Služby v cestovnom ruchu. Zúčastnilo sa ho 10 študentov III. C a III. D triedy Obchodnej akadémie v Martine. Mobilita bola zameraná na zvýšenie praktických odborných znalostí študentov.

13. marca 2017 sa niektorí študenti predmetov aplikovaná ekonómia, podnikanie v cestovnom ruchu ale aj ostatní, ktorí mali záujem, zúčastnili originálnej online prednášky s názvom „MÁM PRODUKT, ALE AKO HO TERAZ PREDAŤ?“, ktorú zabezpečila spoločnosť JA Slovensko.

Študenti voliteľných predmetov aplikovaná ekonómia a podnikanie v cestovnom ruchu, ale aj ďalší aktívni študenti a niektorí učitelia sa so záujmom prihlásili do projektu Digitálna garáž, ktorý prináša spoločnosť Google a JA Slovensko.

Tím študentiek odboru služby v cestovnom ruchu s názvom OLIOA sa zodpovedne pripravuje na celoslovenskú súťaž Vitajte v našom regióne. Keďže chcú pripomenúť posolstvo a históriu Turčianskych olejkárov a šafraníkov mladým ľuďom a širokej verejnosti, navštívili Slovenské národné múzeum v Martine.

Študentky III. D triedy odboru služby v cestovnom ruchu Kristína Lacková, Natália Tarhajová a Alexandra Štrbová počas prázdninového víkendu nelenili a 25. februára 2017 sa zúčastnili prednášky Liečivá sila bylín, ktorú organizovali mladé členky spolku Živena v Martine.

Strana 1 z 2