Alexandra Frančáková

Alexandra Frančáková

Redaktorka Turiec Online

Moja práca je mojou záľubou, vidím v nej zmysel a význam. Popri štúdiu sa snažím nájsť čas aj na beletriu, mám rada prírodu, mesto, v ktorom žijem a predovšetkým svoju rodinu.

Spor dvoch televízií prináša do Martina napätie. Opýtali sme sa na názor oboch strán a prinášame vám vyjadrenia konateľov.

Gymnázium Viliama Paulinyho-Tótha v Martine organizuje už 3. ročník robotickej súťaže G-Robot, ktorá je určená pre žiakov 2. stupňa základných škôl. Prebiehať bude na gymnáziu V. Paulinyho – Tótha v piatok 27. októbra 2017 od 8,30 hod. Cieľom tejto súťaže je vzbudiť záujem detí o robotiku. Prihlásiť sa môže naozaj každý, keďže súťaž je vhodná aj pre žiakov, ktorí s robotikou iba začínajú.

nedeľa, 01 október 2017 20:40

Kostol v Priekope tak skoro nesprístupnia

Kostol Povýšenia sv. Kríža v Martine - Priekope bol pôvodne stavaný ako kaplnka. Postaviť ju dal gróf Ľudovít Révay spolu s manželkou za finančného prispenia cisárovnej Márie Terézie. Kaplnka bola vysvätená v roku 1772. Po vzniku Česko-slovenskej republiky bola parcela spolu s kaplnkou odpredaná miestnym poľnohospodárom. Nevyjasnené majetko - právne vzťahy však výrazne prispeli k jeho chátraniu.

nedeľa, 01 október 2017 20:20

Aký bol Týždeň mobility v Martine?

Európsky týždeň mobility (ETM) sa koná každý rok v termíne od 16. do 22. septembra. Cieľom týchto dní je podpora a propagácia alternatív individuálnej automobilovej dopravy. Počas EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY 2017 pripravilo mesto Martin pre občanov, ktorým záleží na kvalite životného prostredia, niekoľko sprievodných aktivít.

Srdečne vás pozývame na Majstrovstvá Slovenska psích záprahov off – snow 2017, ktoré sa uskutočnia 21. – 22. 10. 2017 v športovo – rekreačnom zariadení Drienok v Mošovciach. Štart 1. kola Farmina Husky Cup – Memoriál Daniela Lukáča je plánovaný v sobotu 21. 10. o 10.00 hod. Štart 2. kola bude v nedeľu 22. 10. o 9.00 hod.

štvrtok, 21 september 2017 17:58

Umelec a herec JÁN BARTO oslávil 90 rokov

Veľmi sympatický, čiperný a príjemný pán, Ján Barto, sa narodil 6. 8. 1927 na Gemeri. Pochádza z obce Sirk neďaleko Revúcej. Vyrastal v rodine baníka, a keďže sa netúžil stať baníkom, odišiel do nitrianskeho divadla. Nepobudol tam dlho, pretože po bombardovaní sa divadlo nepodarilo obnoviť. Odišiel teda domov, naspäť do Sirku. Keď sa naskytla príležitosť, vrátiť sa k divadlu, neváhal. Prijali ho do martinského divadla, kde nastúpil 1. 1. 1946 a verne v ňom zotrval až do odchodu do dôchodku v roku 1990.

štvrtok, 21 september 2017 11:42

Banská Bystrica ožije svetlom a tieňom

V Banskej Bystrici sa uskutoční už 3. ročník medzinárodného Festivalu svetla a tieňa. Historické centrum mesta sa tak 22. – 23. septembra 2017 stane galériou kreatívnych a umeleckých projektov od mladých umelcov nielen zo Slovenska. Festival sa koná pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska.

V piatok 29. septembra od 9.00 do 21.00 h sa uskutoční vo viacerých mestách na Slovensku už 11. ročník prestížneho festivalu vedy na Slovensku – Európska Noc výskumníkov 2017. Festival tento rok nesie motto: „Made by Science – Vytvorené vedou“.

So začiatkom školského roka pribudlo deťom, ale aj ich rodičom množstvo povinností. Jednou z nich je aj správny výber záujmových krúžkov a s tým im v Martine pomáha už dlhé roky CVČ Kamarát. V novom školskom roku 2017/18, podobne ako ostatné školy a školské zariadenia, otvorilo svoje brány.

Martinské Téčko potešilo svojich návštevníkov i fanúšikov umenia. Konala sa tu výstava fotografií Martina Novysedlaka pod názvom Story of people from magic valley. Vernisáž v klube mala komornejšiu atmosféru a ozvláštnilo ju najmä podávanie špeciálnych miešaných drinkov.

Strana 1 z 6