streda, 12 december 2012 12:48

Pozdrav odmlčaného básnika.

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
V dramatickom pásme predniesli úryvky z  diel a korešpondencie Štefana Krčméryho. V dramatickom pásme predniesli úryvky z diel a korešpondencie Štefana Krčméryho.

Pozdrav odmlčaného básnika je názov podujatia, ktorého premiéru uviedla Slovenská národná knižnica v priestoroch Slovenského národného literárneho múzea  11. decembra 2012. V literárno - hudobnom programe  pri príležitosti 120. výročia  narodenia Štefana Krčméryho sa  predstavili  členovia Kruhu priateľov poézie a prózy.

Štefan Krčméry sa narodil 26.12.1892 v Mošovciach, zomrel 15.2.1955 v Pezinku.  Študoval na gymnáziu v Banskej Bystrici a v Bratislave vyštudoval za kňaza. Tejto práci sa ale venoval len krátko. Štefan Krčméry bol básnik, literárny historik, spisovateľ aj organizátor kultúrneho života.  Medzi jeho zbierky patria: Keď sa sloboda rodila, Herbárium, Piesne a balady, Pozdrav odmlčaného básnika.  Jeho preklady poézie obsahuje antológia Z cudzích sadov. Program uvedie Slovenská národná knižnica aj  18.12.2012, o 18.00 hod. v Kaštieli v Mošovciach.

 

Autor: Miriam Štefková, manažér pre styk s verejnosťou, SNK

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn