Vytlačiť túto stránku
utorok, 14 január 2014 22:41

The Fly a Live Painting Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(23 hlasov)
The Fly a Live Painting The Fly a Live Painting

V klubových a výstavných priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine sa vo štvrtok 9. januára 2014 uskutočnil podvečer venovaný súčasnej modernej výtvarnej a hudobnej tvorbe.

Účastníci podujatia si mohli pozrieť výstavu obrazov výtvarníkov v štýle Live Painting. Live Painting – to sú hlavne Martin Hríb, Martin Novysedlák, Braňo Urbánek, ale tiež mnohí ďalší umelci zo Slovenska a Českej republiky. V ich prevedení nejde o klasickú umeleckú tvorbu, samotní umelci sa vo svojom voľnom čase venujú graffiti a streetartu, svojimi umeleckými výtvormi posúvajú klasickú tvorbu ďalej, preskakujú alebo obchádzajú hranice tvorivosti. Ich diela vznikajú  na rôznych materiáloch (plátno, oblečenie, nábytok, auto, starý kufor a iné...) a v reálnom čase pred očami nepriamych účastníkov podujatí. Vzniká tak jedinečný zážitok, kde aj laici môžu vidieť celý priebeh tvorby a priamo komunikovať s umelcami. A práve tieto obrazy, ktoré vznikali naživo na rôznych podujatiach, boli priaznivcom umenia predstavené počas vernisáže.

Sprievodným programom bolo vystúpenie skupiny The Fly, ktorá sa prvýkrát širokej verejnosti predstavila na Summer Feste v Turčianskej galérii v auguste 2013. „Muchy“ si so sebou priniesli popové melódie, či melancholické gitarové skladby, ktorými zaujali všetkých. Ich vystúpenie patrilo k tým, ktoré treba určite vidieť, ale hlavne počuť.O príjemnú uvoľnenú atmosféru sa postarala aj moderátorka Mgr. Zuzana Kmeťová, ktorá medzi jednotlivými hudobnými blokmi priblížila zúčastneným vystupujúcich a vystavujúcich umelcov.

 

Turčianske kultúrne stredisko Vás v Martine srdečne pozýva na výstavu obrazov

Kedy: 9. január 2014 - 9. február 2014 / Od - do: 8.00 - 16.00 h / Kde: Klubovňa TKS v Martine

Autor: Mgr. Monika Ondrušová, Turčianske kultúrne stredisko v Martine © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky