pondelok, 17 december 2012 10:31

Do tretice zvíťazili!

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Do tretice zvíťazili! Do tretice zvíťazili!

Evanjelická základná škola z Martina  sa už po tretí rok úspešne zapojila do súťažného projektu Nenápadní hrdinovia, ktorého cieľom je sprostredkovať žiakom stretnutie s tými, ktorí na vlastnej koži okúsili hrôzu komunistickej totality.

Pri prvej účasti získal martinský tím žiakov druhé miesto s prácou o prvom generálnom biskupovi ECAV Pavlovi Uhroskaiovi, v minulom roku s prácou o žilinskom biskupovi Fedorovi Ruppeldtovi  postúpili medzi desať najlepších tímov a tohto roku sa dočkali víťazstva. Takmer rok trvajúca príprava trojice žiačok pod vedením učiteľa Dušana Haška a bibliografa Doc.Miloša Kovačku priniesla svoje ovocie v podobe prvého miesta, ktoré žiačky získali na slávnostnej konferencii IV.ročníka projektu s prácou o prvej evanjelickej farárke Darine Bancíkovej. Do tretice zvíťazili!

Keď sme na konferencii zistili, že ako jediný sme zo základnej školy a všetky ostatné tímy sú zo stredných škôl, mysleli sme si, že nemáme veľkú šancu uspieť. O to viac nás rozhodnutie poroty o našom umiestnení v zlatom pásme prekvapilo a zároveň veľmi potešilo.“ povedala nám ôsmačka Barbora Sopoligová . Ján Juráš, jeden z členov poroty ohodnotil  výkon martinského tímu nasledovne: „Mal som česť byť v porote. Dievčatá boli výborné. Umiestnenie v zlatom pásme im prinieslo výlet do Štrasburgu.“ Víťaznú prácu si môžete prezrieť na internetovej stránke školy www.ezsmt.sk

Autor: Mgr.Dušan Haško

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn