pondelok, 27 január 2014 00:00

Premiéra komédie Rodinné nezhody v podaní ochotníkov zo Žabokriek zožala veľký úspech Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(17 hlasov)
Premiéra komédie Rodinné nezhody v podaní ochotníkov zo Žabokriek zožala veľký úspech Premiéra komédie Rodinné nezhody v podaní ochotníkov zo Žabokriek zožala veľký úspech

Nová inscenácia Žabokreckého ochotníckeho divadla s názvom Rodinné nezhody je bláznivou komédiou zo súčasnosti. Sobotňajšia premiéra vo vypredanej sále obecného kultúrneho domu divákov pobavila aj rozosmiala. Zábavnú atmosféru jednoduchého rodinného príbehu plného vtipných dialógov a situačného humoru umocnili vynikajúce herecké výkony žabokreckých ochotníkov.

Hra pochádza výnimočne z autorskej dielne jedného z členov súboru. Je ním len 17 - ročný talentovaný študent martinského Súkromného hudobno-dramatického konzervatória Martin Zachar, ktorý sa postaral aj o réžiu a dramaturgiu predstavenia. "Myšlienka napísať scenár vznikla počas festivalu Dotyky a spojenia. V rámci Platformy pre mladých sme ako študenti konzervatória dostali možnosť napísať vlastnú hru. Ja som sa rozhodol pre komédiu. Tá bola odoslaná do súťaže a v kategórii študentských prác získal scenár najvyššie ocenenie. Keďže pôsobím v ochotníckom súbore, napadlo ma, že by som Rodinné nezhody mohol dostať na dosky práve spoločne s hercami z nášho divadla," uviedol Martin Zachar.

"Inscenáciu plánujeme odohrať v okolitých dedinách a chceme sa s hrou prihlásiť aj do divadelnej súťaže do Belej-Dulíc. Čo sa týka festivalov a ďalších podujatí, uvidíme, aké možnosti sa nám naskytnú. S predošlým predstavením Na skle maľované sme vystupovali po celom Turci, mali sme 39 repríz, hrali sme aj v Turčianskych Tepliciach pre kúpeľných hostí. Radi by sme v tom pokračovali aj s Rodinnými nezhodami,"  prezradil nádejný mladý režisér. Premiéry sa zúčastnilo okolo 400 divákov, nechýbali medzi nimi zástupcovia Turčianskeho kultúrneho strediska, ochotníci z ostatných turčianskych divadelných súborov, či Martinovi spolužiaci a pedagógovia konzervatória.

Autor: Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online