streda, 19 december 2012 15:04

Deep pripravil mimoriadne bohaté adventné podujatia. Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
Deep pripravil mimoriadne bohaté adventné podujatia. Deep pripravil mimoriadne bohaté adventné podujatia.

Súkromné centrum voľného času Tanečného klubu Deep a Súkromná základná umelecká škola Maši Haľamovej pripravovala od novembra pre svojich žiakov a ich rodičov nevšedné akcie a podujatia, ktorými si spríjemnili predvianočný čas. Prinášame Vám reportáže z podujatí.

Ľadoveň osvietili lampióny šťastia

Šnúru akcií odštartoval Lampiónový Deep sprievod. Jeho súčasťou boli tvorivé dielne, na ktorých si rodičia spolu s  deťmi pod vedením učiteľky výtvarnej výchovy Vlasty Števkovej sami navrhli a vytvorili originálne lampáše. Krátko po zotmení sa účastníci lampiónového sprievodu spoločne presunuli do odľahlej časti Ľadovne, aby sa mohli vypustiť lampióny šťastia. Priaznivé počasie a aj pomoc rodičov prispeli ku hladkému priebehu. Nočnú oblohu na Ľadovni tak na chvíľu osvietila žiara vyše päťdesiatich lampiónov so želaniami rodičov a ich detí.


Prišiel aj Mikuláš

Začiatok decembra sa nesie v tradícii sv. Mikuláša. Inak tomu nebolo ani v budove DEEP DANCE CENTRA na Ľadovni. Z kabinetu vyšiel 5. decembra popoludní Mikuláš v sprievode anjela. Čert - tretí z nich, dostal v ten deň dovolenku. Jeho absencii sa niektoré deti doslova potešili. Mikuláš navštívil všetky krúžky Súkromnej základnej umeleckej školy a Súkromného centra voľného času, ktoré sa v ten deň v budove konali. Ako prvých potešil svojou návštevou Mikuláš najmenšie deti z prípravky tanečného odboru. Tie, ktoré ukázali svoje tanečné schopnosti, dostali od Mikuláša sladké prekvapenie. Mikuláš a anjel postupne navštívili aj výtvarný a hudobný odbor. Mikuláša šikovné deti z tanečného odboru naučili zopár tanečných krokov a variácií, za čo ich odmena neminula.

Prišiel aj Mikuláš - DEEP


Vianoce sú v Deepe vždy farebné

V piatok, 7. decembra sa pre rodičov a ich deti konala v budove DEEP DANCE CENTRA vianočná besiedka s príznačným názvom Farby Vianoc. Jej súčasťou bol okrem kultúrneho programu v podobe vystúpení žiakov aj predaj vianočných pohľadníc priamo vyrobených žiakmi z výtvarného odboru. Na záver sa deti spolu s rodičmi spoločne pustili do zdobenia vianočného stromčeka. Po tejto príjemnej povinnosti čakalo na všetkých tradičné vianočné občerstvenie - nealkoholický vianočný punč.

Zdobenie stromčeka - Deep Dance Center


V mraze Vianoc prišla do Turca horúca hudba

V Národnom dome Slovenského komorného divadla sa 8. decembra pod organizátorskou taktovkou Súkromnej základnej školy Maši Haľamovej v Martine uskutočnil netradičný koncert Horúca hudba v mraze Vianoc. Prvá časť koncertu bola zameraná na klasickú hudbu. V druhej časti podujatia prišla na rad hudobno-tanečná zložka doplnená videoprojekciou. Koncert bol tematicky orientovaný na južanské krajiny - Taliansko, Španielsko, Balkán a Latinskú Ameriku. Autorky projektu zámerne spojili obdobie predvianočných mrazivých dní s temperamentnou a hrejivou hudbou. Zaznelo argentínske tango, brazílska samba, španielske flamenco a balkánsky folklór.

Na benefičnom koncerte na podporu kultúry v Turci sa predstavili žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy Maši Haľamovej v Martine pod vedením pedagogičiek hudobného odboru. Tesne pred Vianocami sa v DEEP DANCE CENTRE konal koncert hudobného a literárno-dramatického odboru Súkromnej základnej umeleckej školy. V podaní žiakov spolu so sprievodom gitary a klavíru odzneli skladby od klasikov a aj vianočné koledy. Posledná skladba – Tichá noc spolu symbolicky zavŕšila koncert a ukončila šnúru adventných akcií v DEEP DANCE CENTRE.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn