streda, 19 február 2014 20:02

V Kamaráte stavali mosty medzi autistickým a neautistickým svetom

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
V Kamaráte stavali mosty medzi autistickým a neautistickým svetom V Kamaráte stavali mosty medzi autistickým a neautistickým svetom

V historickej budove Advokátskej komory, ktorú práve pred 55 rokmi dostali martinské deti do užívania pre svoju činnosť a dnes tu sídli Centrum voľného času Kamarát, sa uskutočnil v jednu februárovú sobotu už druhý ročník programu MOSTY, ktorý organizuje nezisková organizácia MATIAS.

Táto organizácia chráni záujmy detí s autizmom a ich rodiny, podporuje ich duševný i fyzický rozvoj, organizuje liečebno – rehabilitačné pobyty. V tomto roku je to najmä vďaka Nadácie pre deti Slovenska a poisťovni Dôvera. V programe plnom silných emócií a ľudského dobra vystúpil mladý saxofonista Braňo Getta, ale aj študenti Evanjelického biliguálneho gymnázia z Martina. Veľkú sálu svojimi dielami vyzdobila maliarka Ľudmila Balková, modlitbou prispela naša veľká podporovateľka Margita Dieová. Po programe nasledovala práca v tvorivých dielňach, deti mohli hrať na hudobných nástrojoch, kresliť, zahrať si na počítači, či stavať stavebnice. Pri týchto činnostiach sa stretli deti s postihnutím so zdravými deťmi a tak sme zas „stavali mosty medzi autistickým a neautistickým svetom“.

Autor: Marta Somorová © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn