Vytlačiť túto stránku
nedeľa, 13 apríl 2014 00:00

AMFO 2014

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Pozvánka: AMFO 2014 Pozvánka: AMFO 2014

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja aj tento rok pripravuje súťažnú výstavu AMFO 2014. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo kultúry SR a z jeho poverenia Národné osvetové centrum. V tomto roku bude 42. ročník celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby.

AMFO je najstaršia a rozsahom najväčšia celoštátna súťažná prehliadka, jediná svojho druhu na Slovensku. Hlavným poslaním regionálnej súťaže je vytvoriť podmienky pre porovnanie a zhodnotenie výsledkov súčasnej amatérskej fotografickej  tvorby v regióne Turca. Verejnou prezentáciou súťažných prác na výstavách motivovať záujem verejnosti o fotografie rôzneho tematického, žánrového zamerania,  formálneho a technického spracovania.

Aktuálny 42. ročník bude  realizovaný v priestoroch Slovenskej národnej knižnice v Martine. Vernisáž výstavy bude 24. 4. 2014 o 16,00 hodine. Porotou vybraná kolekcia fotografií postupuje na krajskú súťaž amatérskej fotografie AMFO, ktorá sa uskutoční 24. 6. 2014 o 16,00 h. Miesto konania Úrad Žilinského samosprávneho kraja, Komenského 48, Žilina. Všetci ste srdečne vítaní.

 

Autor: Mgr. Radoslav Pančík

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky