Reklama
pondelok, 17 marec 2014 21:19

FOTOMARATÓN MARTIN 2014 Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
FOTOMARATÓN MARTIN 2014 FOTOMARATÓN MARTIN 2014

2. ročník súťaže o najlepšiu  fotografiu z mesta Martin spojenú s prezentáciou fotografií. Turčianske kultúrne stredisko v Martine,  Mesto Martin, Centrum kultúry MARTIN, n.o. a Fotoklub Karola Plicku Martin pripravili fotografickú súťaž s názvom Fotomaratón Martin. Fotografické podujatie sa uskutoční 5. apríla 2014 od 10.00 hod. v priestoroch Mestskej scény v Martine. Prihlásiť s môžete do 31. 3. 2014.

Radi fotografujete?

Je tu už druhý ročník FOTOMARATÓNU MARTIN 2014, v ktorom záujemci o fotografiu majú možnosť zachytiť zaujímavé momenty jedného sobotňajšieho dňa v meste Martin (5. apríla 2014). Príďte  a podeľte sa o svoje snímky s verejnosťou. Zároveň máte možnosť zhodnotiť svoje fotografie odbornou porotou a možno práve Vaše fotografické diela vyhlási porota za najlepšie. Tie budú zaradené na výstavu umiestnenú na verejnom priestranstve počas Dní mesta Martin 2014.

 

Podmienky súťaže:

Každý záujemca vyplní prihlášku a zašle ju do 31. marca 2014 na adresu Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine, Divadelná 5, 036 01 Martin, príp. elektronickou formou na e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách, t. j. v kategórii do 16 rokov a nad 16 rokov. V deň konania podujatia budú fotografi oboznámení so šiestimi súťažnými témami (témy teda nebudú vopred známe), dostanú registračné čísla a vyrazia do terénu, kde v priebehu troch hodín nafotia kolekciu snímok. Výsledky trojhodinového snaženia doručia účastníci súťaže do výstavných priestorov Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine. Tam sa o 17.00 hod. stretnú na rozborovom seminári vedenom odbornou porotou a formou prezentácie fotografií rozanalyzujú umeleckú a technickú stránku fotografických diel. Porota vyberie a odmení tri najlepšie kolekcie fotografií z oboch kategórií. Vybrané fotografie budú k dispozícii počas júnových Dní mesta Martin na výstave umiestnenej na verejnom priestranstve v centre Martina.

 

Viac informácií spolu s propozíciami a prihláškou nájdete na stránkach www.tks.sk, www.mestskascena.sk a www.fotoklubmartin.sk.

Autor: Mgr. Radoslav Pančík

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn