štvrtok, 20 marec 2014 00:00

UK a nemocnice v Bratislave a Martine sa dohodli na zmluve o praxi študentov Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
UK a nemocnice v Bratislave a Martine sa dohodli na zmluve o praxi študentov UK a nemocnice v Bratislave a Martine sa dohodli na zmluve o praxi študentov

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave sa po rokovaniach dohodla s univerzitnými nemocnicami v Bratislave a Martine na návrhu zmluvy o praxi študentov. Informovala o tom dnes hovorkyňa ministerstva zdravotníctva (MZ) Martina Lidinská.

Rektor UK Karol Mičieta dnes pre TASR povedal, že martinská Jesseniova lekárska fakulta UK podpísala zmluvu už dnes. "Predpokladáme, že k podpisu zmluvy medzi Lekárskou fakultou UK v Bratislave a zdravotníckymi zariadeniami dôjde zajtra," uviedol. "Momentálne dolaďujeme technické detaily, ako sú napríklad prílohy zmluvy," dodal rektor. Zmluva o praktickej výučbe na špecializovanom výučbovom pracovisku podľa rektora Mičietu spresňuje postavenie a zodpovednosti prednostov kliník ako vedúcich pracovísk. Po podpise bude podľa neho zmluva zverejnená v Centrálnom registri zmlúv.

"Nová zmluva má odstrániť sporné body spolupráce v oblasti kompetencií a financovania," povedala o zmluve hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Petra Stano Maťašovská. Nemocnica je podľa nej pripravená okamžite podpísať text zmluvy odsúhlasený pred desiatimi dňami na rokovaní s predstaviteľmi univerzity. "Čakáme na podpis zmluvy zo strany UK," doplnila.

Kompromisný návrh zmluvy medzi univerzitou a nemocnicami vznikol podľa hovorkyne rezortu na základe stretnutia riaditeľov oboch univerzitných nemocníc, ako aj dekanov lekárskych fakúlt v Martine a Bratislave a rektora UK. "Ministerka je rada, že sa obe strany vedeli na zmluve po dlhých rokovaniach korektne dohodnúť," uviedla hovorkyňa. Šéfka rezortu Zuzana Zvolenská (nominantka Smeru-SD) návrh zmluvy podľa nej minulý týždeň odsúhlasila bez pripomienok. Nemocnice vypovedali zmluvy fakultám vlani. UNB sa nepáčili kompetencie týkajúce sa prednostov a tiež podoba financovania študentov zo strany fakulty.

 

Autor: TASR © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn