Reklama
streda, 26 marec 2014 20:19

Na školský výlet vlakom do múzeí a galérií za pár centov Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Na školský výlet vlakom do múzeí a galérií za pár centov Na školský výlet vlakom do múzeí a galérií za pár centov

Už siedmy rok môžu školy využiť výraznú zľavu a ísť na školský výlet do múzeí a galérií vlakom za pár centov. Jednodňový výlet z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku, bez ohľadu na precestovanú vzdialenosť, môžu absolvovať žiaci a študenti do 15 rokov. Cena za cestu vlakom je len 30 centov za každých začatých 50 km pre každého žiaka.

Sprievod detí cestuje zadarmo. Ponuku je možné využiť každý utorok, v stredu, vo štvrtok a v sobotu, do soboty 12. apríla 2014. Do projektu je zapojených 17 galérií a 57 múzeí v pôsobnosti Ministerstva kultúry a VÚC. Minimálny počet detí v skupine je 10 + 1 dospelý vedúci. Na každú ďalšiu skupinu 10 detí (aj neúplnú) má nárok na bezplatnú prepravu 1 dospelý sprievodca. Preprava musí byť vopred ohlásená a schválená na objednávkovom formulári, ktorý je zverejnený na www.slovakrail.sk  

 

Pri ceste späť je nutné mať formulár potvrdený navštíveným múzeom/galériou

Spoločný spiatočný cestovný lístok platí len v deň návštevy múzea/galérie. Ponuka platí vo všetkých vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), okrem vlakov EuroCity (EC) a InterCity (IC). Túto ponuku nie je možné využiť vo vlakoch súkromného dopravcu od stanice Bratislava Nové Mesto po Komárno. - Vstupné do múzeí a galérií je individuálne a je potrebné ho prekonzultovať v konkrétnom múzeu alebo galérii.

 

Vlakom do múzeí a galérií ZSSK s partnermi pripravuje dvakrát do roka – na jar a na jeseň

V apríli 2013 ZSSK realizovala 315 prepráv a prepravila vyše 17.000 cestujúcich. V septembri 2013 bolo uskutočnených 365 prepráv a prepravených bolo vyše 20.000 cestujúcich. Najväčší záujem je o hlavné mesto Bratislavu, krajské mestá, prípadne známe múzeá dobre dostupné pri železničnej trati. Medzi najnavštevovanejšie múzeá patrilo Slovenské národné múzeum po celom Slovensku, Slovenská národná galéria, Slovenské technické múzeum Košice, Múzeum SNP Banská Bystrica, Literárne múzeum Martin. V roku 2013 priemerná precestovaná vzdialenosť na jedno dieťa (cesta tam a späť) dosahovala 150 km.

 

Ako postupovať pred prepravou

1. Škola kontaktuje múzeum/galériu zo zverejneného zoznamu a dohodne si termín návštevy. 2. Po potvrdení termínu návštevy múzea/galérie škola vyplní objednávkový formulár. 3. Kompletne vyplnený formulár (vo formáte.doc) zašle na e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. 4. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) schváli, potvrdí prepravu a zašle škole potvrdený formulár o schválení prepravy (vo formáte .pdf). V prípade prekročenia kapacity plánovaného vlaku ZSSK zabezpečí inú prepravu po dohode s kontaktnou osobou školy, prípadne prepravu odriekne. 5. Potvrdeným formulárom o schválení prepravy sa škola preukáže pri nákupe cestovných dokladov a následne pri kontrole cestovných dokladov vo vlaku. 6. Pri návšteve múzea/galérie je škola povinná nechať si formulár potvrdiť pečiatkou, podpisom a dátumom navštíveného múzea/galérie.

 

Ako sa preukážete vo vlaku

Pri ceste tam cestovnými lístkami a formulárom potvrdeným ZSSK a školou. Pri ceste späť cestovnými lístkami a formulárom potvrdeným ZSSK, školou a navštíveným múzeom/galériou. Dôležité informácie Z kapacitných dôvodov je nevyhnutné objednať si každú prepravu najneskôr tri pracovné dni pred plánovanou cestou na e-mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (denne od 8.00 h do 15.00 h) Schválenie prepravy dopravcom nie je súhlasom s prepravou osôb nespĺňajúcich podmienky akcie.  Škola zodpovedá za to, že skupina ako celok, ako aj jednotliví účastníci skupiny spĺňajú podmienky akcie. Vedúci skupiny vo vlaku je povinný predložiť potvrdzujúci formulár so súhlasom ZSSK s počtom žiakov/sprievodcov (s pečiatkou školy) a menom zodpovedného vedúceho. Ten na požiadanie oprávneného zamestnanca ZSSK musí predložiť preukaz totožnosti. 

 

Informácie o osobnej železničnej doprave

Kontaktné centrum 18 188, alebo +421 2448 58 18 ( pri volaniach zo zahraničia) zákaznícke centrá v 12 mestách alebo osobné pokladnice v staniciach www.slovakrail.sk alebo www.facebook.com/slovakrail, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Autor: TASR © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn