Reklama
streda, 09 apríl 2014 00:00

Fotomaratón Martin 2014

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Fotomaratón Martin 2014 Fotomaratón Martin 2014

Druhý ročník Fotomaratónu Martin máme úspešne za sebou. Zúčastnilo sa ho 17 fotografov. Pripravili ho Turčianske kultúrne stredisko v Martine, Mesto Martin, Centrum kultúry MARTIN, n.o. a Fotoklub Karola Plicku Martin dňa 5. apríla 2014. Štart druhého ročníka Fotomaratónu Martin bol v priestoroch Mestskej scény Martin, kde po úvodnej prezentácii súťažiaci boli oboznámení so šiestimi súťažnými témami (emócie, pamätihodnosti, príbeh ulíc – eko, grafity, svetlo, mestské interiéry), dostali registračné čísla a vyrazili do terénu. Šesť tém mali súťažiaci nafotografovať v priebehu troch hodín.

Na fotomaratóne sa súťažilo v dvoch kategóriách, t. j. v kategórii do 16 rokov a v kategórii nad 16 rokov. Výsledky trojhodinového snaženia doručili účastníci súťaže do priestorov Mestskej scény v Martine. Tam ich odborná porota v zložení Vladimír Bača, Michal Pišný prostredníctvom výbornej projekčnej techniky zhodnotila a vybrala najlepšie kolekcie z oboch kategórií. Súčasťou podujatia bol aj rozborový seminár, kde sa hodnotili jednotlivé fotografie. Rady profesionálnych fotografov boli vysoko cenené, o čom svedčí diskusia súťažiacich s porotou. Približne tridsiatka najlepších fotografií bude vybraná na Fotopasáž, ktorá bude počas júnových Dní mesta Martin.

 

Výsledky súťaže:

v kategórii nad 16 rokov

1. miesto – Michal Orlický

2. miesto – Marián Poliak

3. miesto – Andrea Purdová

Fotomaratón 2014 - Michal Orlický

v kategórii do 16 rokov

1. miesto Samko Konček

2. miesto Jakub Orlický

Fotomaratón 2014 - Samko Konček

 

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme a tešíme sa na tretí ročník. Nádejným fotografom prajeme dobré svetlo.

Autor: Mgr. Radoslav Pančík © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn