streda, 16 apríl 2014 00:00

Kľačianske Veľkonočné minitrhy privítali návštevníkov pravou jarnou atmosférou

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Kľačianske Veľkonočné minitrhy privítali návštevníkov pravou jarnou atmosférou Kľačianske Veľkonočné minitrhy privítali návštevníkov pravou jarnou atmosférou

Gazdovský dvor v Turčianskych Kľačanoch v sobotu ožil veľkonočnými trhmi. Príjemné počasie prilákalo prvých zvedavcov už v dopoludňajších hodinách. Areál poskytol mnoho atrakcií pre rodiny s deťmi, chutné pohostenie aj možnosť nakúpiť výrobky šikovných remeselníkov.  1. ekologický salaš v Turci ponúkol čerstvé ovčie aj kozie syry a žinčicu.

V malebnom podhorskom prostredí si mohli deti i dospelí dopriať jazdu na koňoch a poníkoch. Tí najmenší uvítali možnosť zoznámiť sa so zvieratami chovanými na tamojšej farme. Okrem tradičných domácich a hospodárskych zvierat si ich obdiv vyslúžili aj vietnamské prasiatka a páv korunkatý. Trhovníci z Martina, Ďanovej a Žiaru nad Hronom oživili areál veľkonočnými kraslicami, dekoráciami z drôtu, šperkmi, prútenými košíkmi, výrobkami z dreva i z textilu. Nechýbali ukážky remeselnej tvorby v podaní mladého drevorezbára. Odvážnejší si mohli vyskúšať aj maľovanie na tvár. V reštaurácii na návštevníkov čakali chutné špeciality. Podávali sa bryndzové halušky, gazdovská kapustnica i jahňací guľáš.

Autor: Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online

Výber redakcie