Vytlačiť túto stránku
streda, 30 apríl 2014 18:50

Martinčania sa mohli naučiť správne techniky čistenia zubov

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Martinčania sa mohli naučiť správne techniky čistenia zubovMartinčania sa mohli naučiť správne techniky čistenia zubov Martinčania sa mohli naučiť správne techniky čistenia zubovMartinčania sa mohli naučiť správne techniky čistenia zubov

V priebehu utorka ste na martinskom Divadelnom námestí mali možnosť stretnúť študentov zubného lekárstva na putovnom podujatí s názvom Spolu za zdravý a krásny úsmev.

Roadshow organizovaná Slovenským spolkom študentov zubného lekárstva odštartovala 23. apríla v Bratislave a potrvá až do 6. mája. Počas štrnástich dní budú študenti cestovať po osemnástich slovenských mestách a šíriť osvetu týkajúcu sa zubnej hygieny medzi širokou verejnosťou. Medici prichádzajú do miest s myšlienkou "keď neprídu pacienti do ambulancie, musia vyjsť lekári do ulíc". Cieľom projektu je motivovať ľudí ku zlepšovaniu starostlivosti o ústne zdravie a zvýšiť úroveň povedomia o dôležitosti prevencie v oblasti ústnej hygieny.

„Slovenský spolok študentov zubného lekárstva zorganizoval túto akciu z vlastnej iniciatívy. Podujatie organizujeme už druhý rok a snažíme v rámci neho šíriť osvetu, aby sa ľudia naučili správnej technike čistenia zubov a primárnej prevencii vzniku zubného kazu. Kefka a pasta predstavujú v porovnaní s ošetrením jedného zubného kazu minimálnu investíciu. Ponúkame inštruktáž na klasickú zubnú kefku, na jednozväzkovú kefku a taktiež na medzizubnú kefku. Priamo na mieste inštruujeme na tieto tri zubné pomôcky,“ uviedol Michal Juršík zo Slovenského spolku študentov zubného lekárstva. Podujatie sa tešilo záujmu a priazni okoloidúcich. Inštruktáže absolvovali dospelí, deti aj ich rodičia. Všetci účastníci si mali možnosť na mieste pod dohľadom odborníkov nacvičiť správnu techniku čistenia zubov a odniesť si so sebou kvalitnú zubnú kefku značky Curaprox.

 

Autor: Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online

Najnovšie články od autora: Miroslava Kováčová

Súvisiace články podľa značky