Reklama
pondelok, 05 máj 2014 15:25

Očná optika UVEA otvorená

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Očná optika UVEA otvorená Očná optika UVEA otvorená

Novootvorená optika UVEA prináša do Martina úplne novú úroveň starostlivosti o zákazníka. Na rozdiel od väčšiny optík na Slovensku v optike UVEA oči vyšetrujú kvalifikovaní optometristi polarizačnými testami, čo umožňuje vyšetrenie oboch očí súčasne. Okrem odhalenia refrakčných vád a výšky dioptrií je možné vďaka tomuto spôsobu vyšetrenia odhaliť aj príčiny bolesti hlavy pri práci s počítačom alebo pri čítaní.

Zrak vyšetrí kvalifikovaný optometrista

V súčasnosti sú nároky na nosenie okuliarov úplne iné ako v minulosti. V optike sa o vás preto postará školený optometrista, ktorý je zárukou správneho zmerania dioptrií a odhalí aj prípadné iné chyby videnia. „Pri vyšetrení dnes zohľadňujeme napríklad profesiu klienta – teda to, či dotyčný pri práci sedí alebo stojí, či pracuje s počítačom, alebo ako ďaleko má monitor,“ vysvetľuje Michal Krasňanský, kvalifikovaný optometrista z optiky UVEA. Dodáva, že záleží aj na tom, či klient pracuje s laptopom alebo stolovým počítačom a či pracuje iba s jedným, alebo s viacerými monitormi. „Všetky tieto informácie nám pomáhajú určiť správnu korekciu zraku pre pacienta. Bez správneho vyšetrenia by výsledné okuliare mohli priniesť viac škody ako úžitku,“ varuje optometrista. Aj keď má klient záujem
o okuliare na čítanie, musí najprv absolvovať vyšetrenie videnia do diaľky. „Je to totiž jediná možnosť ako môžeme zaručiť, že zohľadníme rozdiel rôznych dioptrií oboch očí,“ opisuje systém vyšetrenia M. Krasňanský a konštatuje, že obmedzenie vyšetrenia len na videnie do blízka je chybou, ktorá môže viesť k výrobe nesprávnych okuliarov.

Všetko o vašich očiach
V optike UVEA môžete absolvovať aj kontrolu priestorového videnia a záťažové testy očí. „Nezanedbávame napríklad ani syndróm suchého oka, ktorý je stále častejším problémom,“ pokračuje vo vymenúvaní vyšetrení Anna Králiková, vedúca optiky UVEA. „Ľudia so suchými očami často nevedia, že sa ich problém dá vyriešiť aplikáciou kvapiek, prípadne sa odporučí vylúčiť používanie šošoviek alebo zvoliť jednodenný typ,“ dodáva.

Keď optika nestačí, riešenie ponúka klinika
Obrovskou výhodou optiky je jej umiestnenie priamo v priestoroch očnej kliniky. Ak pri vyšetrení zraku optometrista zistí problém, ktorý nie je možné korigovať okuliarmi, môžu zamestnanci optiky požiadať o konzultáciu odborníkov z očnej kliniky o poschodie vyššie. Výhody však platia aj pre zákazníkov kliniky. Po operácii zraku získavajú pacienti automaticky zľavu na nákup slnečných okuliarov.

UVEA prináša nevídanú kvalitu
Okrem profesionálneho vyšetrenia zraku si klienti novootvorenej optiky môžu vybrať tie najkvalitnejšie rámy svetových značiek ako Dior, Dolce Gabbana, Prada, Bvlgari, Ray-Ban, ale aj špecializovanú značku Silhouette, ktorá je určená pre náročného zákazníka, hľadajúceho ľahké a pohodlné rámy z kvalitných materiálov. Pre klientov, ktorí preferujú kontaktné šošovky, bude k dispozícii viacero druhov a značiek. Optika sa môže pochváliť výhradným zastúpením pre šošovky renomovanej značky Cooper Vision. Optika má vyšetrovňu aj aplikačné stredisko – každému záujemcovi o nosenie kontaktných šošoviek poskytne odborný personál zácvik, ako s nimi manipulovať a starať sa o ne.

 

Autor: UVEA © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online