Reklama
streda, 14 máj 2014 22:19

Symbolickú míľu pre mamu prešli aj desiatky martinských rodín Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Symbolickú míľu pre mamu prešli aj desiatky martinských rodín Symbolickú míľu pre mamu prešli aj desiatky martinských rodín

Únia materských centier pripravila najznámejšiu hromadnú oslavu Dňa matiek s názvom Míľa pre mamu už po jedenásty krát. Pochod sa konal tradične v predvečer Dňa matiek v mnohých slovenských mestách a obciach so spoločným štartom o šestnástej hodine. Prejdením symbolickej míle oslávili sviatok všetkých mám aj Martinčania. Svojou účasťou vyjadrili poďakovanie svojim mamám a podporili tiež dobrovoľnícku prácu žien v materských a rodinných centrách.

Míľa pre mamu je celoslovenské a dokonca aj medzinárodné podujatie, ktorého sa zúčastňujú aj materské centrá z Českej republiky, Írska či Srbska. Tento rok je v slovenských mestách zapojených už 61 centier. Počet zúčastnených z roka na rok rastie, minulý rok bol celkový počet účastníkov 18838. V Martine zvyčajne cielene chodí na túto akciu okolo 400 ľudí. Hlavným mottom pochodu je: Ďakujem že si, mama. A to je to, prečo to robíme. Dôležité je, že rodiny, priatelia a priaznivci našich aktivít prídu, prejdú tú symbolickú míľu a vzdajú hold svojej mame,“predstavila myšlienku podujatia Iva Rumpeľová z Martinského rodinného centra.

V Martine sa podujatia zúčastnilo celkom 244 ľudí a na celom Slovensku až 27 543. Trasa viedla od Národnej knižnice, cez Malú horu k Turčianskej galérii. Na prvom kontrolnom stanovisku mali záujemcovia možnosť zakúpiť si magnetku, zapojiť sa do zbierky pre Úniu materských centier a podporiť tak aj materské centrum vo svojom meste. Na druhom stanovišti pri galérii zúčastnení potvrdili svoju účasť a priazeň hlavnej myšlienke podujatia odtlačkom svojho palca. Podujatie pokračovalo vo Frite, kde na všetkých čakalo príjemné pohostenie.

 

Autor: Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online