pondelok, 31 december 2012 10:19

Ohňostroje má v Martine zahaliť hmla, vsadili na laserovú šou. Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Ohňostroje má v Martine zahaliť hmla, vsadili na laserovú šou. Ohňostroje má v Martine zahaliť hmla, vsadili na laserovú šou.

Meterológovia predpovedajú v Martine na silvestrovskú noc nízku oblačnosť a hmly, ktoré by mohli skryť pripravované ohňostroje pred zrakmi oslavujúcej verejnosti. Martinská radnica preto vsadila na laserovú šou, ktorú operatívne zaradila do programu vítania nového roka namiesto plánovaného ohňostroja.

Každoročne sa Divadelné námestie na martinskej pešej zóne zaplní verejnosťou zo širokého okolia, ktorá sa lúči so starým rokom a v žiari polnočného ohňostroja víta ten nový. Mali sme obavy, že počasie nám tento rok skríži plány a preto sme nechceli riskovať a takpovediac vystrieľat financie na ohňostroj len tak naslepo do oblakov. Na polnoc sme pripravili laserovú šou, ktorá zastúpi ohňostroj a máme istotu, že vynaložené financie tak prispejú nielen k oslavám nového roka, ale dôstojne nám pripomenú 20. výročie Dňa vzniku Slovenskej republiky,“ povedal primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar.

Posledné hodiny roka budú v meste Martin už tradične spojené so zábavou a hudobnými vystúpeniami, prekvapí netradičná laserová šou. Silvestrovská zábava v meste Martin ponúkne opäť kvalitnú zábavu a hudobné vystúpenia.  Prísť sa oplatí už od 21.h, kedy na Divadelnom námestí odštartuje zábavu Milan Schelinger s hitmi svojho brata Jiřího Schelingera. O 22.h vystúpi martinská skupina Šleha a po nej o 23.h zaspievajú Bon Jovi Revival. O polnoci sa na Divadelnom námestí rozžiari jedinečná laserová šou, ktorá tohto roku nahradí tradičný novoročný ohňostroj. Mesto sa preň rozhodlo najmä preto, že meteorológovia predpovedajú na posledný deň v roku 2012 počasie, pre ktoré by novoročný ohňostroj zrejme nebolo vidieť. Zábava v centre mesta nekončí ani po polnoci, po laserovej šou zaspieva superstárista Adam Ďurica s kapelou.

Program:

Silvester 2012

21.00 - Milan Schelinger s hitmi svojho brata Jiřího Schelingera
22.00 - martinská skupina Šleha
23.00 - Bon Jovi Revival
23.59 - novoročná laserová šou a po nej vystúpi superstárista Adam Ďurica s kapelou

Autor: Mesto Martin

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn